Bilal Yeşilkaya

Kurtuluş kulüpleşmeden geçiyor

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
4 Ekim 2015 Pazar 16:00

Kulüpleşmenin sporumuzun için önemini, ne anlam ifade ettiğini düşündük mü bilmiyorum ama bana göre kurtuluş reçetesi burada yatıyor.

Her nedendir bilinmez ama Türkiye çapında ciddi başarılara imza atan, isminden bahsettiren kulüplerimizin bile kapısına kilit vuran bir zihniyetle karşı karşıyayız.

Spor adına hiçbir şey yapılmıyor, tamamen rafa kaldırılmış demek de tabii ki güzellikleri görmemezlikten gelmek olur. Ancak ben ciddi bir çalışma yapılmıyor, yapılsa da peşinden gidilmediğini iddia ediyorum.

Çok çok iyi biliyorum ki şu futbol okulları, basketbol yaz okullarında yetişen, gerçekten yeteneğini gösteren çocuklarımızın da sonu bir öncekilerden farklı olmayacak.

Bu ortamda yapılması gereken hızlı bir kulüpleşme içerisine girmek, ancak kulüpleri de göstermelik olmaktan çıkarmaktır.

Biliyorum mali sıkıntılar kulüplerimizin önündeki en büyük engel, biliyorum aşılması da gerçekten güç ancak mevcut gidişatın durdurulması adına hiçbir şey yapmayacak mıyız?

Gerçekten hiç iyi yolda değiliz, gerçekten sporumuz tam anlamıyla can çekişiyor.

Lakin bizim yaptığımız tek şey bol bol vaad verip yerine getirmemek, arada sırada sırf gerçekten spora destek veriyormuşuz gibi yapmak, yemek vermek, gidip bir iki güzel söz söylemekten öte gitmiyor.

Sizce bunları yaparak sporumuzun yeniden ülke genelinde söz sahibi olması, bu sektörden şehre bir girdi sağlanması, ya da gençlerimizin böylesine bir ortamda sporcu olması beklenebilir mi?

Asla beklenemez. Beklenmesi de zaten abesle iştigal olur.

Kulüpleşme derken yanlış anlaşılmasın. Sadece isim kulüpleri, göstermelik ligler istemiyoruz. Eskiden olduğu gibi mahalle takımları kurulmalı, uzun süreli ligler organize edilmeli ve gerçekten yeteneği olan gençlerimiz başarılı oldukları branşlarda boy göstermelidir.

Yozgat’ta belki son dönemde önemli adımların atıldığı söylenebilir belki ama yeterli olduğunu iddia etmek, bundan 15 yıl önce geldiğimiz noktayı inkar etmek gibi bir şey olur.

Gelin hep birlikte bu konunun üzerine ciddi bir şekilde gidelim. Yoksa geçmişteki bir iki başarı tablosu ile kendimizi kandırmaktan yine öteye gidemez, yine geleceğimizin teminatı çocuklarımıza spor konusunda inanılmaz kötü bir miras bırakırız.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık