Bilal Yeşilkaya

Kırıkkaleler günah çıkartıyor

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
26 Nisan 2016 Salı 11:44

Sezonun neredeyse yarısını Kırıkkaleli futbol yoksunlarına cevap yazarak geçirdik. Yaptıkları ahlaksız paylaşımları, şehirler arasındaki kardeşlik bağlarını zedeleyici hareketlerini, çabalarını sporseverlerin dikkatine sunmaya çalıştık ama adamlar sınır tanımıyor. Daha düne kadar Yozgatspor’un yöneticilerine, taraftarına, Çankırı’ya, Kırşehir’e ağza alınmayacak küfürler eden, Kırıkkale’nin tüm takımları karşısına alsa dahi şampiyonluğa ulaşacağını hem de çirkin bir üslupla sosyal paylaşım sitelerinde bangır bangır bağıran zatlar bugün kardeşlikten bahsetmeye başladı.

Kırşehir’le Kırıkkale arasında Pazar günü oynanacak maç öncesinde böylesine bir yolun tercih edilmesi, çirkinliklerin bir kenara bırakılarak dostluk rüzgarları estirilmeye çalışılmasının anlamı nedir? Kırıkkale’yi böylesine bir zorlu bir maç öncesinde korku mu sarmıştır. Neden sezon başından bu tarafa değil de bugün aklınıza geldi kardeşlik, neden kini, nefreti Anadolu takımları arasında yaymak için yaptığınız onca çabaya rağmen bugün günah çıkartmaya başladınız.

Hoş biz Yozgatspor olarak kimseden medet umacak değiliz, avantajın da sizin elinizde olduğunun farkındayız ama siz bir şeyin farkında değilsiniz. O kadar cahilsiniz ki, o kadar araştırmadan paylaşımlar yapıyorsunuz ki ben de sizin bu tarafınıza bakıp bakıp gülüyorum. Bir kere Yozgatspor’un ligde şampiyon olamaması halinde hangi takımla play-out oynayacağını dahi bilmiyor, geçen senenin şampiyonu Şefaatli Belediyespor ismini zikrediyorsunuz.

Kırıkkaleliler kendilerini çok akıllı, diğer takımların yönetimlerini, diğer takımların taraftarlarını saf yerine koyuyor. Siz millete sezon boyunca düşmanlık yapacaksınız, Kırıkkale’ye gelenleri taş yağmuruna tutacaksınız, elinizden gelen tüm çirkinlikleri yapacaksınız ve bunların yanınıza kar kalmasını bekleyeceksiniz. Siz değil misiniz çıkardığınız olaylarla Türkiye’nin gündemine oturan, siz değil misiniz ülkenin Adalet Bakanına çirkin paylaşımlar yapan, siz değil misiniz bir İl’in Belediye Başkanına hakaret eden. Zaten bu yönünüzle mimlisiniz. Federasyon sizlerin bu denli aşağılara inmenize, savcılar sizlerin bu kadar tahrikkar paylaşımlarınıza nasıl müsaade ediyor anlamış değilim.

Bizim için kardeşliğin, centilmenliğin oturduğu, her takım taraftarının rahatlıkla deplasmanlara gidebildiği bir lig her şeyden önemli. Sırf iki şehir arasında dostluk bağları zedelenmesin diye yazılar yazdık ama yine anlamadınız. Sezon başında Yozgat’ta krallar gibi karşıladık ama sizin o futbolun içinde olmaması gereken provokatör başkanınız bu girişimlerin önüne geçmek, iki şehir arasındaki dostluğu engellemek için elinden geleni yaptı. Şimdi kalkmış kendinizi temize çıkarmaya çalışıyorsunuz.

İnşallah adalet yerini bulur ve gerçekten bu ligde hak eden şampiyon olur. Ama benim bildiğim tek şey var ki sizin bu yönünüzle şampiyonluğu hak etmediğinizdir. Zira siz ahlaki yönden belirli bir seviyeye gelmediğiniz sürece bir üst lige çıksanız da Türk futbolu adına büyük kayıp olacaktır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık