Bilal Yeşilkaya

Kendi insanımıza güvenmedik de ne oldu?

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
8 Ocak 2017 Pazar 22:03

Zaman zaman sporumuzun geriye gittiğini, kimsenin elini taşın altına koymadığını söylüyor ve dert yanıyoruz. Lakin herkesi bu kategoriye koyarak güzel işler yapmaya çalışanların hakkını yemek gibi bir niyetimiz yok.

Gerçekten imkansızlıklar, zorluklar içerisinde iyi işler yapma çabası içinde olanların bulunması bizleri hayli ümitlendiriyor, geleceğe yönelik umutsuzluklarımızı azaltıyor.

Bir Kamil Kılıçarslan, bir Şakir Şahin, yıllarını spora verdikten sonra vefat eden Kemal Akdağ, bir Neşet Altınok, Reşit Savaş Doğan, Özkan Bayram vs...

Hiçbir karşılık beklemeden sadece ve sadece gençleri sporun içerisine çekebilmek, onları kahve köşelerinden kurtarabilmek için çaba sarfedenlerin bulunması ne güzel.

Onlar için imkansızlık, onlar için zamanın azlığı gibi herhangi bir bahane yok. Onlar istenildiği zaman nelerin başarılabileceğini kaç kez ortaya koydular, kaç kez inanılmaz başarılara imza attılar, kaç kez vazgeçmediler, çalıştılar, çabaladılar, azmettiler.

Ne için, kim için ?

Tabii ki gençlerimiz, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız için...

Bırakıp gitselerdi, mücadeleden kaçsalardı belki de şimdilerde kahve köşelerindeki genç sayısı artmış olacak, geleceğimiz tehlikeye düşecekti.

Ancak şimdilerde çok karamsar konuşmak, çok karamsar durumlardan bahsetmek söz konusu değil. Niye ? İşte yukarıda ismini saydığımız, sayamadığımız insanların sayesinde. Tabii ki kurumsal destek ve çalışmaları da dahil ettiğimiz zaman örnekleri çoğaltmak mümkün olabilir.

Önemli olan bu güzel örnekleri çoğaltmaktır. Bunu nasıl mı yaparız. Yıllardır spora emek veren, karşılığında bir beklentisi olmayan bu insanları kimsenin taltif ederek, onları küçük de olsa destekleyerek, yaptıkları işin ne kadar önemli olduğunu kabul ederek.

Yozgat’ta spor kamuoyu olmadığına yönelik düşünceleri bir kenara bırakıp, bu saydığım isimler başta olmak üzere bir birlikteliği imza atılıp, yıllarını spora veren bu isimlerin görüşleri alınmalı. Uygulanabilir olanlar hayata geçirilmesi, bu isimlerin yapacağı çalışmalar desteklenmelidir.

O zaman göreceksiniz ki bu işi yapmaya heveslenen ancak gördüğü manzara karşısında adam bananeyi seçen insanları bu işin içine çekme şansımız çoğalabilir.

Tam tersi yapıldığı, öze dönmek yerine hep dışarıya yöneldiğimiz, dertlerimizi, sorunlarımızı bilmeyen, Yozgat sporunu değil profesyonellik gereği kendi geleceğini düşündüğü için Yozgat’a bir şey vermeden giden isimler yerine aldığından fazlasını veren insanlara ihtiyacımız var. En azından Feridun Dündar, Nihat Tinel, Şaban Şahiner’le bu işe bir başlangıç yaptık. Eğer kendi insanımıza güvenimizi devam ettirir ve altyapıyı daha da güçlendirirsek gelecek yıllarda Yozgat sporunun kendi yağıyla kavrulmasının yolunu açarız diye düşünüyorum.

Kalın sağlıcakla..

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık