Bilal Yeşilkaya

Kazan’dan Skandal Karar

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
22 Ocak 2016 Cuma 10:03

Bölgesel Amatör Ligin henüz ikinci yarısı başlamadan takımlar rakiplerine karşı gardını almaya, camialar üzerinde baskı kurma çalışmalarına hız verdi. Sosyal paylaşım sitelerinden yapılan atışmalar, karşılıklı düello derken en atarlı çıkış Kazan Belediyespor cephesinden geldi. İl Spor Güvenlik Kurulu hangi akla hizmet ediyor, kimin için çalışıyor bilemiyorum ama Kazan Belediyespor maçı için Yozgat seyircisine yüzde 5’lik bir kontenjan ayırmış. Kazan taraftarının maça göstereceği ilgiden mi, yoksa maçta çıkacak muhtemel olayların önüne geçme niyetinden midir bilinmez ama sadece 50 kişinin stadyuma girebilecek olması büyük bir haksızlık değil midir?
Neredeyse ilk yarının bitiminden bu tarafa bu maç için hazırlanan, Yozgatlıları organize etmeye çalışan insanların emeğine saygısızlık, Yozgat taraftarına ambargodan başka bir şey değildir bu alınan karar. Ligde deplasmanda oynadığımız maçlara bakıldığı zaman ne kadar centilmen, ne kadar kardeşlik duygusu içerisinde hareket eden, kendilerine bir adım gidenlere 10 adım yaklaşan bir taraftar grubuna sahip Yozgat’a bunu yapmanın nasıl bir mantıklı açıklaması bulunabilr. Kırıkkalelilere gelince böylesine bir karar almayı uygun görmeyen, diğer takımlara da bu konuda bir yaptırım uygulamayan Kazan’ın bugüne kadar oynanan hiçbir maçta sıkıntı yaşanmamışken, neden böyle bir yol seçtiği daha şimdiden merak konusu oldu.

Hadi Kırıkkale’yi anlarım ama size ne oluyor beyler. Geçen yıl Kırıkkale’de yaşanılan tatsızlıklar nedeniyle maça taraftar istenmemesi gayet normal. Aynen bizim Kırıkkale maçında yabancı seyirciye izin vermemiş olmamız muhtemel. Acaba Yozgat seyircisinin kendi takımınıza deplasman havası yaşatmasından mı korkuyorsunuz, yoksa bir başka takıma kıyak yapma gibi mi bir niyetiniz var. Tamam bu maç sizin de final niteliğinde gördüğünüz, kazanarak yeniden liderlik yarışına ortak olmak istediğiniz bir maç ama nedir bu ambargonun mantığı. Bana göre hiçbir açıklaması ve mantığı yok.

Bu sadece deplasmanlarda ve sahasında müthiş bir taraftar desteği bulan ve bunu da sezon boyunca devam ettirmesi muhtemel olan Yozgat ve taraftarı üzerinde baskı kurma çabalarıdır. Ama Yozgatspor büyüklüğünü, lig görmüş olmanın verdiği tecrübe ile üzerinde her nasıl olursa olsun oynanmaya çalışılan oyunlara en güzel cevabını sahada verecek ve şampiyonluğa hak ederek ulaşacaktır.

Seyirciye kota koymakla bu takımın önüne kimse geçemez. Daha önceki yıllarda da bu ve bunun gibi engellemelerle karşılaşan ancak bunları atlatmasını bilen Yozgatspor taraftarı yine de Ankara’da kendi karnavalını yapacak, alınacak galibiyetle de şampiyonluğa giden yolda en önemli engeli aşacak olan takımının yanında olacaktır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık