Bilal Yeşilkaya

Kamp bitti ligin havasını soluyoruz

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
3 Ocak 2017 Salı 10:20

Kamp dönemleri her takım için yeni umutların, yeni beklentilerin başlangıcıolur. Her takım hedeflerine gidebilmek için kamplarda yapılan çalışmaları önemser, oyuncuların eksikliklerini gidermesi için hazırlık maçlarında sergilenen performans baz alınır.

Yozgatpor da liderin 10 puan gerisinde kapattığı ilk yarının ardından havaşartları müsait olmadığı için birçok takım gibi Antalya’ya gitmek durumunda kaldı. 23 Aralık’ta başlayan kamp çalışmalarının verimli geçtiğini, en azından takımın yeni bir heyecan yakaladığını, oyuncuların takıma girebilmek için gösterdikleri çabanın arttığını söylemek mümkün. Hazırlık maçlarında forma savaşında öne geçmek, Yozgatspor’un şampiyonluk çabasına katkı vermek için rakipleri ne halde olursa olsun 90 dakika boyunca oyun disiplininden uzaklaşmamaları artı olarak göze çarpan ayrıntılar olarak öne çıkıyor.

Teknik adamlar da bu konuya özellikle dikkat çektiler. Alınan sonuçları zaten ciddiye almadığını sürekli dile getiren Teknik Direktör Feridun Dündar, amacın ikinci yarı öncesinde eksiklikleri gidermek olduğuna dikkat çekerek oyuncuların verdiği mücadelenin yeterli görülebileceğini ifade etti.

Lig için yeterli olur mu, olmaz mı onu yakında göreceğiz ki, bunu söylemek zaten mümkün olamaz. Çünkü hem ligde oynayan takımlar daha güçlü, hem de maçların kalitesi daha yüksek olacak. Bu kaçınılmaz bir gerçek hele hele Süper Lig takımlarının kupa maçlarında aldıkları sonuçları gördükten sonra futbolda garanti olmadığı gerçeğini bana bir kez daha hatırlattı.

Hal böyle iken ve şu ana kadar transferde bazı eksiklikler varken Yozgatspor’un dört dörtlük olduğunu, uçtuğu, kaçtığı iddiasında bulunmayacağım.

Sadece gördüğüm o ki takımda iyi bir hava var, arkadaşlık ortamı çok iyi ve oyuncuların birbirine inancı yüksek. Bu ve bunun gibi artıların kim ne kadar transfer yaparsa yapsın farklı bir tablo ortaya çıkartacağına inanmıyorum. Dahası bu transferlerin tutacağı da meçhulken kimin şampiyon olabileceği yönünde yapılan yorumların gerçekle ilgisi olamayacağını zannediyorum herkes kabullenir.

Burada yapılması gereken şey yapıyı sağlam tutmak, fazla transferle başarıgelmeyeceği gerçeğine kendimizi inandırmak ve bu konuda verilen çabalara destek vermektir. Hazırlık maçlarında alınan sonuçlara takılmak da bu takıma kayıplar yaşatabilir. Eğer burada alınan sonuçları oyuncular önemser, çok çok iyi takım olduğu gerçeğine kendilerini fazla kaptırırlarsa o zaman zaten mevcut olan farkı kapatmak imkansız hale gelir.

Tabii ki ikinci yarı çok geçecek, tabii ki deplasman maçlarımızda alacağımız sonuçlar yerimizi belirleyecek. Burasını herkes kabulleniyor ama bizim aradaki farkıkapatmak için tek maç bile kaybetme lüksümüzün olmaması hiç kuşkusuz oyuncular üzerinde bir baskı oluşturacaktır ki öncelikli olan bu baskıyı en aza indirmektir ki bunun da yolu takıma olan desteğimizi biraz daha üst seviyeye çıkartmaktan, birlik ve beraberliğimizden taviz vermemekten geçiyor.

Zira rakiplerimizin en küçük depremlerde bile yıkılacağından, seyircisiyle kopukluklar yaşayacağından kuşkum yok. Biz eğer başarıya ulaşacaksak bu birlikteliğimizle, inancımızla ve takım içi dayanışma ile ulaşabiliriz.

Haydi hayırlısı.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık