Bilal Yeşilkaya

İl Temsilcileri Yeterince Çalışmıyor

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
13 Mayıs 2015 Çarşamba 10:30

Yozgat’ta il temsilcilerinin çalıştığını, faaliyet yaptığını bana kimse söylemesin. 25’e yakın il temsilcisi çalışıyorsa o zaman Yozgat’ta sportif faaliyet neden yok, neden Milli bayramlarımız öncesinde hiçbir turnuva organize edilmez.

Bu ve bunun gibi soruları çoğaltmak mümkün. Üstelik bu konuda ilçelerimizin bile gerisine düştüğümüz söylenebilir. Gerçekten de öyle. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı öncesinde hemen hemen tüm ilçelerde çeşitli branşlarda faaliyetler organize edilip, küçük de yarışmalar yapıldı. Her ne kadar okullarda gerçekleştirilse de önemli olan ortaya bir organizasyonun çıkartılması değil midir?

Ama bizim temsilcilerimiz ne kadar zor ki bir yıl boyunca tek bir faaliyete bile imza atmaktan imtina hale gelmişler. Salon var diyoruz, sporcu da var ama ne yazık ki bu ikisini bir araya getiremiyoruz.

23 Nisan öncesinde il temsilcileri hazırlık yapsalar ve bir yazıyla durumu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirseler yok mu denilecekti, ya da salonları isteseler Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü vermeyecek miydi?   Hayır her ikisi de olamazdı, eğer olsaydı bu kez eleştirilerimizden onlar da payına düşeni alırdı.   Eksiklikler var mı, aksaklıklar oluyor mu? Tabii ki oluyor. Bir kere beden eğitim öğretmenleri de eskiden olduğu kadar istekli değil. Takım çıkartma konusunda ciddi eksiklikleri var. Eskiden 23 Nisan, 19 Mayıs’a hazırlanmaktan zaman bulamıyoruz diyorlardı. Şimdi bu bahaneleri de kalmadı ama yine de düzenlenen etkinliklerin bir elin parmaklarını geçtiği söylenebilir mi?   Bütün temsilcileri bu işe dahil etmiyorum ama Yozgat’ın bu konuda çok gerilerde olduğunu zannediyorum bu işe gönül veren herkes kabul edecektir. İşin daha garibi de düzenlenen organizasyonların basına haber verilmemesidir. Burada amaç toplumu bilinçlendirmekse neden basın davet edilmez, neden bu ayrıntı gözden kaçırılır. Hatırlar mısınız yıllar öncesinde Spor Şurası düzenlenmiş, kitap bile bastırılmıştı. Ama Yozgat’ta konuşulan, yazılan birçok şey gibi Spor Şurası da yalan oldu. Burada alınan kararların uygulanmadığını üzüle üzüle gözlemlemek durumunda kaldık. Orada ciddi görevler yüklenen il temsilcilerinin yapacağı faaliyetler sporumuzun çeşitlendirilmesi, salonlara yeniden inmesi bakımından çok önemli. O nedenle hiç değilse özel günler öncesinde il temsilcilerinin biraraya gelerek neler yapılabileceği konusunda bir fikir teatisinde bulunması ve birbirlerinin açıklarını kapatarak Yozgat sporuna yeniden yön vermeleri gerekmektedir.   Aksi takdirde ilçelerimize yetişmekte bile zorlanır, sporumuzdaki geriye gidişe dur diyebilecek zamanı bile bulamayız.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık