Bilal Yeşilkaya

İddialarını ispat edemeyen müfteridir

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
26 Nisan 2016 Salı 12:06

Sezon başladığı günden itibaren TM Kırıkkalespor’un Başkanı Metin Karakuş’u takip ediyorum. Açıklamaları, hareketleri ile milleti birbirine düşüren, sürekli algı operasyonları yapan, taraftarlarını kışkırtan bir tip. Zaten Yozgat’ta ve Kırıkkale’de yaptıkları tescilli. İki şehir arasında bu sezon yeniden alevlenen düşmanlık tohumlarını atan bizzat kendisidir. Ortada hiçbir neden yokken ve taraftarı gayet iyi karşılanıp, kendisi protokolde hem de hiçbir aksi olay olmadan maç izledikten sonra gidip olay çıkması için çaba gösteren, ardından da bunu iki camiayı birbirine düşürmek için kullanan bir şahsiyet. Kırıkkale’de Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan’a yapmadığını bırakmayan, milletin ortasında hakaret eden bu zat-ı muhterem sezonun bitmesine bir hafta kala yine Yozgatspor camiasına yönelik ağır ithamlarda bulunmayı ihmal etmedi.


Kendilerinin başka takımlarla yaptıkları ayan beyan ortada iken şikeyle, teşvikle ve siyasi baskıyla ilişkilendirdiği Kırmızı Siyahlı camiaya çamur atan, düpedüz iftara eden bu şahsiyet için artık kanuni yollara başvurulması şart olmuştur. Bir televizyon kanalının röportajına başlar başlamaz yine algı yönetimi yapan, çok büyük zorluklar içerisinden geçtiklerini ifade eden Metin Karakuş zannediyorum şunu anlamakta güçlük çekiyor. Eğer Yozgat siyasi gücünü kullansa idi mutlak suretle şampiyon olurdu. Hangi maçta Yozgat bunu yapmıştır bir kere onu açıklasın. Zaten şampiyonluğa kusura bakmayın ama bizim basit ve hiç yapılmayacak hatalarımızdan dolayı belki de ulaşacaksınız ama siz kalkmış tarihinde hiçbir dönem kirli işler olmayan koca bir camiaya iftira atma hakkını kendinizde buluyorsunuz. O zaman sormazlar mı adama ilk yarıdaki Kazan maçı, Altındağ maçları, sahanızda hakemler üzerinde kurduğunuz baskıyla 1-0 kazandığınız maçları hangi siyasi baskı sonucu elde ettiniz. Sayın Beşir Atalay’ın takımınıza sezon başından bu tarafa verdiği destek açık açık bilinirken siz kalkmış hiçbir maçında en küçük bir hakem kayırması, siyasi baskı olmayan, şaibe bulunmayan bir camiaya laf atıyorsunuz.


Bir kere sizin taraftarınıza eğer kota uygulanmışsa, stadyumlara alınmamışsa o bizim değil sizin sorununuzdur. Taraftarınızın neler yaptıkları, sosyal paylaşım sitelerinde ahlaki olarak paylaştıkları da ortada. Rakip takımlara yapmadığınızı bırakmayan sizsiniz. Aslında Federasyon size kıyak geçti sahanızı kapatmayarak, aslında az bile ceza verdi. Siz de onlardan aldığınız güçle rakipleriniz üzerinde baskı üstüne baskı kurdunuz. Hadi Yozgatspor’a çamur attınız ya ispat edin de görelim. Siz de biliyorsunuz ki iddialarını ispat edemeyen yalancıdır. Ayrıca bu söylediklerinizin tamamı da suç unsurudur. Ben Yönetimin daha doğrusu Kulüp Başkanı Kazım Arslan’ın yerinde olsam sizin hakkınızda anında suç duyurusunda bulunurdum. Aksi takdirde sizin gibi bu camiada olması kesinlikle zarar olan bir insanın uslanması mümkün gözükmüyor. Bana kalırsa eğer ki şampiyon olursanız ki çok yakınsınız bunun keyfini çıkartmanızı tavsiye ederdim. Son haftasına girilen ligde halen kin ve nefret tohumları atarak nereye varmaya çalışıyorsunuz.


Bakalım Yozgatspor Yönetimi sessiz mi kalacak, bu vatandaşın yaptıkları yanına kar mı kalsın diyecek. İnşallah demez çünkü futbolumuzun bu tür insanlardan temizlenmesi şart olmuştur. Eğer bunu yapabilirsek temiz futbol yolunda bir adım atmış oluruz.


Ha bir lafım da içimizdeki İrlandalılara. Eleştiriye eyvallah, hatalarımızı tartışmaya eyvallah ama iftiraya, yalana, ortalığı bulandırma çalışmalarına kimse kusura bakmasın ama sessiz kalamam. Biz de eleştiri yaptık ama yok bilerek yapmışmış, yok şunu almışmış gibi kulaktan dolma ya da çamur at izi kalsın mantığıyla yapmadık.
Yok Yozgatspor iyi yerlere gelsin diyorlarsa ki bundan kuşkum hiçbir zaman olmadı bundan sonra neler yapılabileceğini oturup konuşalım ve ortak noktada buluşalım. Aksi takdirde bu düşünce tarzıyla bir yere varmamız mümkün olamaz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık