Feyzullah Doğru

Herkes safını belirlesin! Ya tam susturacağız ya kan kusturacağız!

feyzullahdogru@surmelihaber.com
Feyzullah Doğru
26 Aralık 2016 Pazartesi 22:19

Bundan yaklaşık yüz yıl önce dünyada yeniden tasarlanıyordu. Ecdat mirası olan koskoca imparatorluğu kaybettik. Son çare olarak Anadolu’nun bağrına sığınarak birbirimize tutunduk ve ayakta kalma mücadelesi verdik. Yüz yıl sonra dünya yeniden şekilleniyor. Biz de kendimizi bu yenileme durumuna göre hazırlamaya çalışıyoruz. Bu kez küçülmek yok tam aksine büyüyerek var olabileceğimizi kavradık. Küçülmenin parçalanmak ve yok olmak olduğunu çok iyi biliyoruz.

Durum gayet açık ve net. Yüz yıl önce çöküş dönemindeydik şimdi ise, dünyanın bu yeniden tasarlanma aşamasında yükseliş dönemindeyiz. Artık el ovuşturmak, yalvarmak, merhamet dilenmek yok! Bu millet hakkında verilecek hükümlere razı olmak yok! Yani artık kendi göbeğimizi kendimizin kesme vakti geldi. Kendi geleceğimizi kendimiz kurmak için kararlıyız. Allah’ın izniyle buna gücümüz, irademiz ve imkânımız da tamdır.

Artık kaybetmek, teslim olmak, diz çökmek yok! Tasarlanan bu yeni düzen birilerinin istediği gibi olmayacak. Bu kez parçalanmış bir ülkenin topraklarında ameliyat yaparak küçük devletçikler kurulmasına izin yok! Bunu arık doğru okumalı ve idrak etmeliyiz. Küresel boyuttaki bu yeniden tasarlanma hareketinde konumumuz ve duruşumuz geçmişten günümüze gelen ruhla aynı şekilde devam ediyor.

Bu ülkenin üzerindeki ölü toprağını atma vakti gelmiştir. Coğrafyamız üzerinden oynanan kirli oyunlar artık aleni olarak ulu orta gözümüzün içine baka baka yapılıyor. PKK’sı,DEAŞ’ı, FETÖ’sü dört koldan saldırırken, arkalarında hangi devletlerin olduklarını açık çık görüyoruz.

Bu terör örgütlerinin ve arkalarındaki devletlerin tek bir amacının Türkiye’yi birkaç parçaya bölmek ve diz çöktürmek istediklerimiz biliyoruz. Yani ülkemizin etrafını yangına çevirenlerin tüm gayesi bundan ibarettir. İşte terör örgütlerinin Türkiye’nin üzerine salınmasının nedeni bu..

Fırat Kalkanı harekâtını eleştiren bir avuç zevata da buradan sesleniyorum. Bu harekâtın tek amaç ve gayesi vardır o da Anadolu’yu korumaktır. Doğu’nun ve Batı’nın tüm blokları hesaplaşmalarını bu topraklar üzerinde yapmaya çalıştığını bilmeyen kaldı mı?

Türkiye’nin yeni bir istiklal mücadelesi içinde olduğu şu günlerde, fitne ve fesat çıkarmaya çalışanlara tahammül etme gibi bir lüksümüzün olmadığı gibi, içimizdeki hainlerin kimlere hizmet ettiklerini gayet iyi biliyoruz.

Artık büyük hesaplaşma vakti gelmiştir. Vatan eksenin de safımızı alacağız ve Allah’ın izniyle bu mücadelenin kazananı biz olacağız. Bu vatanın evlatları bu kutlu dava yolunda can alıp, can verecek. Ama bugün yanımızda durur gibi içeriden sırtımızdan vurup ihanet edenleri hiç unutmayacağız!  Onları yapmış oldukları bu kirli hesapların yazıldığı sayfaların üzerine not edeceğiz! Günü geldiğinde bu Milletin evlatlarıyla da görülecek hesapları var!

Herkes artık safını belirlesin! Ya tam susturacağız ya kan kusturacağız! Türkiye’nin yeni bir istiklal mücadelesi içinde olduğu şu günlerde vatanın birliği ve bütünlüğü için safımızı alacağız. Bedelini ödemediğimiz hiç bir zafer bizim değildir. Ne mutlu bedel ödeyenlere…

Köşe yazıma başlamadan önce Ekrem Şama’nın “Bu Bayrak” isimli şiirini dinlemiştim.  Beğenerek okuyacağınızı düşünüyorum. İşte o muhteşem şiir..

Malazgirt'te Alpaslan'ın dilinde,

Surlarda Ulubatlı'nın elinde,

Çanakkale cihadının yılında;

Zemin kan kırmızı, ay yıldızı ak,

O mübarek bayrak, işte bu bayrak!

 

Rasül'ün övgüsünü kazanmıştı,

Düşmanlarımız kahrıyla yanmıştı,

Viyana önlerine dayanmıştı;

Zemin kan kırmızı, ay yıldızı ak,

O mübarek bayrak, işte bu bayrak!

 

Gelibolu'dan Ankara'ya baktı,

Kocatepelerden İzmir'e aktı.

Aşkıyla milleti ısıtıp yaktı;

Zemin kan kırmızı, ay yıldızı ak,

O mübarek bayrak, işte bu bayrak!

 

Kafkaslar'da bizi kaldırdı şaha,

Yemen çöllerinde sığınak vaha,

Gönderlerinden hiç inmedi daha;

Zemin kan kırmızı, ay yıldızı ak,

O mübarek bayrak, işte bu bayrak!

 

Destanlar yazıldı zalime karşı,

Mazlumun duası kapladı arşı,

Uğruna yazıldı istiklal marşı;

Zemin kan kırmızı, ay yıldızı ak,

O mübarek bayrak, işte bu bayrak!

 

Peygamber kabrinde sadık muhafız

Bayraktan alırdı mücahitler hız,

Unutana yine hatırlatırız;

Zemin kan kırmızı, ay yıldızı ak,

O mübarek bayrak, işte bu bayrak!


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık