Bilal Yeşilkaya

Herkes kazanıyor biz de kazanıyoruz

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
7 Aralık 2016 Çarşamba 08:35

Gazeteciliğe başlayalı tam 21 yıl oldu, birçok olayla ilgili öngörüler, iddialarım bakış açılarımı okurlarımla paylaştım. Kimi zaman köşe yazılarında ancak daha da ağırlıklı olarak haberlerde düşüncelerimi kaleme aldım. Ancak her insanın, her gazetecinin daha başarılı olduğu bir alan mutlak suretle vardır. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar bilme şansınız yok. Hele hele günlük bir gazete çıkarıyorsanız, zamanla yarışıyorsanız birçok ayrıntıyı bile gözden kaçırabilirsiniz.

Bizim de öyle bir özelliğimiz, iyi olduğumuz bir alan var. Her ne kadar da gazetenin haberlerini yapsakta sporda daha iyi olduğumuzu söyleyebiliriz. Hem futbol oynamam, hem de çok sevmem hasebi ile hemen hemen her sezon yorumlar yapar, takımımızın ligdeki performansını değerlendiririm. Bu konuda fazla yanıldığımı söyleyemem, neredeyse her sezon takımımızın yerini tayin eder, bunda da yüzde yüzlere varan bir isabet kaydederim.

Herkes bizden takımımızın sezon sonunda şampiyonluk hedefine ulaşıp ulaşmayacağı konusunda yazı yazmamızı istiyor. Biliyorsunuz lig çok inanılmaz bir çekişmeye sahne oluyor. Her takımın her takımı yenebildiği bir ligde bunu kestirmek zor ama bizim için en kötüsü de ilk üç sıradaki rakiplerimizin sürekli kazanıyor olması. Ligde şu ana kadar oynadığı 10 maçta 6 galibiyet, 4 beraberlik alan Yozgatspor için ortası yok. Ya yeniyor ya da yeniliyor. Beraberliği henüz bulunmayan ve bundan sonrasında da tahammülü olmayan Yozgatspor’un kaderini deplasmanda oynayacağı Çubukspor maçı belirleyecek. Eğer kazanırsak yola devam diyeceğiz, kaybedersek bana göre büyük ölçüde havlu atacağız. Hem Kırıkkale, hem Talas galibiyetleri ile deplasmanda kazanamama stresini üzerinden atan ve artık güven kazanan bir takım olarak Çubuk’a gidecek Yozgatspor’dan ben umutluyum. Ama benim umudumu kıran tek şey rakiplerimizin puan kaybı yaşamamış olması. Hele hele Altındağ’ın henüz yenilgi yüzü görmemesi ve bu gidişle de görecek gibi durmaması ister istemez bizim beklentilerimizi azaltan etken olarak karşımıza çıkıyor. Ancak herkes çok iyi biliyor ki rakiplerimizin yıllardır sergiledikleri performans ve istikrar tabloları onları ele veriyor. Altındağ zannediyorum bu konuda ligin zirvesine çıkar. İlk yarıları neredeyse hep aynı şekilde oynayan, hemen hemen aynı puan aralığına yaklaşan Altındağ’ın ikinci yarıdaki kopmalarına bakmak aslında her takıma hedefleri konusunda yeni

Evet bilinen bir fikstür avantajımız var ve ikinci yarı öncesinde teknik ekibi en fazla şampiyonluk hesapları yapmaya sevkeden ayrıntılardan biri de bu. Ama fikstür avantajını sahaya yansıtmak yani bire bir rakiplerimizi maç kazanamadığımız kendi sahamızda yenmek önemli. Aksi takdirde yine büyük iddialarla işbaşına gelen teknik ekibin de buradaki ömrü uzun olmayacak gibi gözüküyor ki sergilenecek performans belki de bu maçları bile görmelerine engel teşkil edebilir.

Evet, bizim kazanmayı alışkanlık haline getirdiğimiz ve ikinci yarısında da sürdürmemiz gerekecek bu tabloda tökezleyen kim olursa olsun zirveden uzaklaşır. Bu takımın ismi ister Altındağ, ister Aksaray olsun fark etmez. 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık