Bilal Yeşilkaya

Hep destek tam destek

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
4 Ekim 2015 Pazar 15:42

Futbol 21. yüzyıl itibarıyla 200'ün üzerinde ülkede 250 milyonu aşkın oyuncu tarafından oynanmaktadır ve dünyadaki en popüler spordur. Evet tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en popüler spor futboldur. Fakat Türkiye’de futbol denilince sadece üç takım akla gelir. Çünkü ülkemizde genellikle insanlar bu üç takımın taraftarıdırlar. Bu sebepten dolayı da ülkemizde diğer takımlar yeteri kadar ilerleyemiyorlar.

Diğer ülkelere baktığımız zaman taraftarlar genelde kendi şehirlerinin takımını tutarlar ve ellerinden geldiğince şehir takımlarına destek verirler. Avrupa liglerine baktığımızda, görüyoruz ki stadları her zaman dolu. Büyük takımların maçları da küçük takımların maçları da dolu tribünler önünde oynanıyor.

Türkiye’de insanlar kendi şehirlerinin takımına destek vermedikleri için birçok takım zorluk yaşıyor. Evet söylediğimiz gibi futbolda en önemli faktör destektir. Kendi şehir takımlarımız destek vermediğimiz için takımlarımız başarıyı unutmuşlar. Bir ülkede futbol denilince sadece 3 takım akla geliyorsa o ülkede futbol ilerlemez. Futbolumuzun durumu da başarımızı gösteriyor. Hem Milli takım bazında hem de kulüpler bazında başarılarımız ortada.

Şehir takımlarımıza daha çok önem verdiğimiz zaman, kendi şehrimizin takımını tuttuğumuz zaman, formasını aldığımız zaman ve kendi şehrimizin maçlarında tribünleri doldurduğumuz zaman başarı gelir ve başarı ile beraber basınında ilgisi artar. Bütün bu faktörlerden dolayı şehrimizin takımını desteklememiz gerekiyor.

Türkiye liglerinde birçok takım mali konularda sıkıntılar yaşıyor, üst ligleri görmüş olmalarına rağmen yaşanılan mali krizlerin sonrasında da amatör liglere kadar düşebiliyor. Yönetimsel eksiklikler, yeterince sahip çıkılmaması, hakemlerin haksızlıkları vs. gibi birçok nedenden dolayı artık Bal Ligi’nde mücadele eden Yozgatspor için de verilecek destekler çok önemli ki, Yozgat insanının takımını ne denli sahiplendiği de bu şekilde ortaya çıkmış olacak. Yozgatspor Yönetimi bu bakımdan önemli bir kampanya başlattı. Hep Destek Tam Destek adı altında start alan kampanyaya işadamları, spor tutkunları güçleri yettiğince destek oluyor. Sezona start verilmeden takıma sahip çıkacağını gösteren işadamlarının yaptıkları tabii ki çok önemli ama store aracından bağış karşılığında forma almak da o denli önemli. Belki buraya yapılan bağışlar çok önemli bir meblağ yapmayacak ama Yozgat insanının takımını ne denli sahiplendiğini göstermesi açısından iyi bir örnek teşkil edecek.

Bir dönem pazarcıların, boyacıların, esnafın, tüm Yozgatlı’nın sahip çıktığı, şampiyonluğa verdiği destekle oynattığı Yozgatspor belki aynı şartlarda değil. Çok daha iyi bir şeffaf bir mali yapıya sahip ama bu takımına destek olmama gibi bir durumu beraberinde getirmez. Herkes yüksek meblağlar bağışlayarak forma alacak güce sahip değildir ama herkes bu kampanyaya gücü ölçüsünde destek vermelidir.

Çünkü siz ne kadar sahiplenir, ne kadar kendinizden bir şey katarsanız hem başarı gelir, hem de başarıda sizin tuzunuz bulunur.

Birbirinden güzel formaları alarak yeni sezonda tüm maçlarda tribünleri takımımızın rengiyle karşılayalım.

Ne dersiniz?

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık