Bilal Yeşilkaya

Haydi Bozokspor

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
26 Nisan 2016 Salı 12:07

Salon sporlarının futbolun gölgesinde kaldığı, gereken önemin verilmediği bir gerçek. Bu sistem içerisinde ne yaparsanız yapın, özellikle de Yozgat’ta başarılarınız beklenildiği ölçüde taltif görmüyor. Bırakın taltif görmeyi önünüz kesilmeye, verdiğiniz onca emekler baltalanmaya çalışılıyor.


Hiç kuşkusuz Bozokspor bu sezon Erkekler Birinci Hentbol Ligi’nde bu engellemelerden nasibine düşeni fazlasıyla aldı. Bırakın deplasman maçlarını sahasında bile hem de kendi memleketinin insanları tarafından yollarına taş konulmaya, başarılarının önüne set çekilmeye çalışıldı.


Maçının oynanacağı gün salonun etrafı mı kazılmadı, sırf güreş var diye nizami olmayan sahalara mı mahkum edilmedi. Belki de bu tarihi hata yüzünden bugün ligi beşinci bile bitirecek, play-off maçlarına 2 puanla başlama avantajını yitirecekti.


Ama Bozokspor tüm bunların üstesinden gelmeyi, adını play-offlara üçüncü sıradan yazdırmayı başardı. Hem de onca engellemeyi aşarak.


Spor sonuca dayalı bir sistemden oluşuyor. Kazananın haklı, kaybedenin ise haksız olarak gösterilmeye çalışıldığı ama gerçekte doğru olmayan bu sistem içerisinde bizim için önemli bir yere haiz olan Bozokpor’u irdelemeye çalışacağım. Bu yıl içerisinde 3 ya da 4 yazı yazdığım, maçlarının tamamının sonucunu okurlarımıza duyurmaya çalıştığımız Bozokspor bugün kurulduğu günden itibaren en büyük ve en önemli sınavlarını Başkent Ankara’da verecek. 15-17 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Süper Lig play-off serisinin ilk maçı için bugün saat 18.00’de sahaya çıkacak ekibimizin hiç kuşkusuz en büyük artısının ben iç sahada bile olmayan taraftar desteği olacağına inanıyorum.

Biliyorsunuz Ankara’da yoğun bir Yozgatlı nüfusu var ve bu tür organizasyonlara önem veren bir kitle mevcut. Lig beşincisi İzmir Büyükşehir Belediyespor ile yapacağı maça 2 puan avantajı ile çıkacak ekibimiz bu maçı eğer galip tamamlarsa Süper Lige çıkma yolunda önemli bir adım atacak. Rakibine kendi sahasında yenilen, rövanşı bir sayı farkla alan ekibimizin sahaya favori olarak çıkacağı maç hiç kuşkusuz tarihi bir karşılaşma olacak. Herkes çok iyi bilir ki Yozgat sporu son 15 yıldır böylesine bir başarının yanından bile geçememiş bırakın geçmeyi, kulüp kurma cesareti bile gösterememişti. Süper Lige çıktığı zaman Yozgat’ın kaderini değiştirecek, herkese yeni bir azim ve istek yükleyecek takımımıza yürekten başarılar diliyorum.

Bozokspor’da her takımı yenecek güç, azim ve istek var. Yeter ki onlar bu takımı Süper Lige çıkarmak istesinler bunu başarırlar. O zaman da isimleri Yozgat spor tarihine altın harflerle yazılır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık