Bilal Yeşilkaya

Hayalin peşinde koşmayalım!

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
11 Mart 2015 Çarşamba 10:40

Yozgatspor için bence ilk yarı ile ikinci yarı arasında değişen fazla bir şey yok. Futbol olarak üzerine koyan, ancak netice itibariyle şampiyonluk hedefinden kopan bir takımdan bahsediyorum.

Mutlaka kırmızı siyahlı renklere gönül verenler ilk yarıda aldığımız sonuçları hatırlayacaktır. İlk 9 haftayı yenilgi almadan kapatan, aldığı 5 beraberlik nedeniyle hedefinden büyük ölçüde kopan bu takımın ikinci yarıda puansal olarak üzerine koyduğuna kimse beni inandırmaya çalışmasın. İlk yarının bitiminde lider Zara Belediyespor ile aramızdaki puan farkı 10’du bugün lider Yeni Altındağ Belediyespor ile ise ancak ve ancak 9’a inmiş durumda. Ve işin daha acısı da bitime 5 haftanın kalmasıdır ki beni şampiyonluk hedefine gideceğimiz konusunda en fazla bu kalan haftaların azlığı umutsuzluğa itiyor.

İlk yarının ortalarında oynadığımız futbola bakarak bu hedefe ulaşmanın imkansızlığına inanan biri olarak bunları yazdığımızda herkes yine bizi çok bilmiş ilan etmiş, hatta bazıları ileri giderek Yozgatspor’un iyiliğini istememekle suçlamıştı.

Bizim mesleğimiz yaşanacakları yaşanmadan önce görebilme kabiliyetinin gazete kağıtlarına yansıması, bizim işimiz elde veriler ışığında gerçekleri gösterebilme sanatıdır. İşte biz de yılların bize verdiği tecrübeler ışığında dilimiz döndüğünce bazı gerçeklere dikkat çekmiştik ki ne yazık ki bunların yaşanmışlığına şahit olduk.

Bugün de aynı şeyleri rahatlıkla söyleyebilirim. Kimse eline kalem kağıt alarak hesap kitap yapmasın, kimse kimseyi boş hayallerle kandırmasın.

İsterseniz bu söylediklerimizi küçük bir matematik hesabı ile anlatmaya, taraftarımızı, camianın kafasını karıştıran açıklamaları ile çürütmeye çalışalım. 19 haftada 2 yenilgi alan Yeni Altındağ Belediyespor’un kalan 5 maçta 3 yenilgi alması mümkün müdür, ya da Yozgatspor’un kalan maçlarının tamamını kazanması muhtemel midir. Belki Yozgatspor 5 maçını bu moralle kazanabilir ama ben liderin 5 maçta 3 yenilgi alacağına kesinlikle ihtimal vermiyorum. Versem bile bizimle oynayacağı maçta varını yoğunu ortaya koyarak 3-1’lik avantajını korumanın mücadelesi içerisine girer ki bu ikili averajda liderin hedefine ulaşması için büyük ihtimalle yeterli olabilir.

İki hafta sonra sahasında lideri konuk edecek olan Kırmızı Siyahlılar bu maçı kazanması halinde ibre Zara Belediyespor’a döner ki, Kırıkkale ile bu hafta tam bir final maçı oynayacak olan Yeni Altındağ Belediyespor eğer bu iki maçı kaybederse o zaman ibre Sivas temsilcisine döner. Yozgatspor’un ligin son maçında da MKE Kırıkkalespor’la oynayacağı maçı da kazanırsa geçen yıl olduğu gibi mutlu sona Zara Belediyespor ulaşır ki, benim gönlümden geçen de budur.

O nedenle kendimizi kandırmaktan, hesap kitap içerisine girmekten vazgeçip gelecek için planlar yapmaya başlamalıyız. Ben bu takımın ligin kaderini tayin edeceğine inanıyorum ama şampiyon olacağına asla.

Şampiyonluk için son üç haftası çıkartıldığında gerekli mücadeleyi ortaya koysa bile futbolu ile yeterli olmayan, ancak bu konuda önemli yol alan takımımız eğer bu hedeflere oynamak istiyorsa o zaman bugünden çalışmalara başlanmalı, teknik ekibin de futbolcuların geleceğine yönelik kararlar verilmelidir.

Aksi takdirde Süper Lig görmüş Yozgatspor amatör ligde şampiyon olmak yerine şampiyonluğu belirleyen takım olarak mücadele eder durur.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık