asdas
Bilal Yeşilkaya

Geriye gidişe dur diyelim

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
20 Mart 2015 Cuma 11:50

Yazmak bir tutkudur, yazabilmek, düşüncelerinizi, fikirlerinizi okurlarınızla paylaşabilmek. Biz de uzun yıllar bunu yapmak için gayret sergiledik. Siz okurlarımızı aydınlatmak, sporumuzdaki gelişmeleri aktarabilmek adına çaba sarfettik.

Bir gün geldi yorulduk. Doğruları yazarken karşılaştığımız yanlışlıklar bizi bıktırdı. Yine de pes etmedik, ‘Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovsalar’ da vazgeçmedik. Gazetemiz haberlerinde bu mücadeleyi sürdürdük. Ama olmadı, köşe yazmaktan kendimi alamadım. Yeni yılla birlikte yeniden siz okurlarımızla birlikte olmayı, Yozgat sporunda yaşanılanları paylaşmayı uygun gördüm.

Her yeni yıl bir umuttur, her yeni yıl bir başlangıçtır. Biz de yeni yılı başlangıç olarak görerek yeniden Bismillah diyoruz.

Evet yeni yıla, daha doğrusu 2015’e sporumuzun içerisinde bulunduğu kaosu ele alarak başlamak herhalde uygun düşer.

Aslına bakarsanız Yozgat’ta spordan bahsetmenin pek mümkün olmadığını düşünenlerdenim. Futbol bitmiş, basketbol yok. Tek elle tutulur spor dalımız güreş ve hentbol. Belediye Güreş Takımı bu yıl içerisinde Birinci

Lig’e çıkıp yüzümüzü güldürmese, Bozokspor ve Yozgat Hentbol

Takımları İkinci Hentbol Ligi’nde mücadele etmese herhalde gazetelerin spor sayfalarına yazacak bir şey bulmak mümkün olmayacak.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü bir şeyler yapıyor gibi gözükse de kendilerinden başkalarının haberleri olmuyor. Okul sporları kendi halinde. Herkes imkanları ölçüsünde bir şey yapmaya gayret ediyor ama bu çabaların sporumuzu bir adım ileri götürdüğünü söylemek nafile.

Tabii spor denilince iş dönüyor dolaşıyor Yozgatspor’a odaklanıyor. Yozgatspor ise yanlışlıkların, hataların adresi olmuş. Yıllardır yapılan uyarıların, söylenilenlerin hiçbirinin yapılmadığı, aksine bilinenin okunduğu bir kulüpten bahsediyorum. Yozgatspor’la ilgili sezon başında hangi uyarıları yaptığımı, hangi yanlışlıklara dikkat çektiğimi okurlarımız iyi hatırlayacaktır. Yapıldı mı hayır! Neden işte orası tartışmaya açık bir konu olarak karşımızda duruyor.

Bilindiği gibi Yozgat’ın amatör liglerde 50 takımı olmadığı için ligde Yozgatspor ya da Sorgun Belediyespor şampiyonluk sevinci yaşayamazsa -ki yaşamayacağı büyük oranda belli oldu- sıralamada geride kalan takım lige veda edecek.

Şimdi soruyorum sizlere Yozgat sporuna yön verdiğini zannedenler. Bu kadar imkan elde varken ve onca uyarı yapılmasına rağmen neden sezon başında bu takımı adam akıllı kurup, hedefe rahatça gitmesini sağlamadınız? Yazık değil mi yapılan onca yatırıma, yazık değil mi bu ligden de sizin çok bilmişliğiniz yüzünden düşmek zorunda kalacak bir takımımıza.

Artık yeter beyler! Yozgat bu yanlış yönetimlerden, yanlış yol haritalarından çok çekti. Çok bedel ödedi.

Hiç değilse 2015 yılında sporumuzun geriye gitmesine izin vermeyelim, hiç değilse geleceğe yönelik adımlar atarak bu geriye gidişe dur diyelim.

Aksi takdirde düne kadar başarıları ile övündüğümüz bir takımımız bile kalmayabilir.

Benden uyarması..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık