Bilal Yeşilkaya

Galibiyet çok önemli mesajlar içeriyor

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
13 Kasım 2016 Pazar 19:16

Futbolda bazı sonuçlar vardır 3 puandan daha önemlidir, daha farklı mesajları içerisinde barındırır. Futbolda öyle maçlar vardır sıkıntılı gidersin, kazanıp kazanamayacağın konusunda kafanda endişeler vardır ama saha içerisinde aldığın sonuç seni bir anda yukarılara taşır.

Yozgatspor ezeli rakibi Kırıkkalespor ile oynayacağı maça her zamanki stresle gitti. Henüz deplasmanda galibiyet alamamış, yenildiği zaman lige havluyu atacak, ortaya çıkacak sonuca göre yönetimle taraftarı, taraftarla teknik ekibi ve futbolcuları karşı karşıya getirebilecek bir maç.

Ligde puan kaybetme lüksünü çoktan yitirmiş, iki maç dışında futbolu ile gelecek için umut vermeyen bir takımın hem de ezeli rakibi karşısında alacağı tek farklı galibiyetin bile çok anlamlı olabileceği hesap edilirken tablo herkesi şaşırtan cinsten.

 Hele hele lider Altındağ’ın Nevşehir, Aksaray’ın Kırşehir, Çubukspor’un Kazan’la oynadığı bir haftada Yozgatspor için yazılabilecek en iyi senaryoyu birileri bana yaz dese herhalde böyle bir sonucu asla aklıma getirmez en iyi ihtimalle 1 farklı galibiyetleri takımımıza yakıştırırdım.

Rakibin 10 kişi kalmasının tabii ki bu sonuçta etkisi büyük denilebilir ama Yozgatspor sahaya öyle bir arzulu, öyle bir istekli çıkmıştı ki maç 11, 11 oynansaydı da takımımız rahatlıkla üç puanı alabilecek bir kararlılıktaydı.

Bu maçın hiç kuşkusuz çok hikayesi yazılacak, hafta boyu bu karşılaşmanın perde arkalarına değineceğiz. Yıllar sonra deplasmanda alınan bu galibiyet bana göre sadece 3 puanla ifade edilemez. Bir takımın ligde yeniden varlığını ispatladığı bir maç olarak bakmak lazım.

 Rakiplerine gözdağı vermesi demek, taraftarına, camiasına yeniden umut aşılamak demek bu maç. Kısacası bu maç çok şey ifade ediyor Yozgatspor için. Beklentimiz Altındağ ve Aksaray’ın da puan kaybıydı ama olmadı. Belli ki biz rakiplerimize fazla güvenmeden, kendi maçlarımızı kazanarak yolumuza devam edeceğiz.

Belli ki rakiplerimiz sahalarında kolay maç vermeyecekler, belli ki yakaladıkları bu avantajı kaybetmeye niyetleri yok. Olsun bundan sonrasını onlar düşünsün.

Her kazandığı maç sonrasında rakiplerine biraz daha yaklaşıp, korkuyu daha derinden yaşamalarını sağlayan Yozgatspor’un ikinci yarıda sahasında zirveye oynayan rakiplerini konuk edeceği hesaba katılırsa ve bu maçın toparlayıcı etkileri eğer beklenildiği üzere takıma yansırsa o zaman yarışta yeniden biz de varız diyebiliriz.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık