Bilal Yeşilkaya

Fırsatın stoku olmaz

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
3 Ağustos 2015 Pazartesi 19:07

Dışa bağımlı olmamızın, dökme suyla değirmen döndermeye çalışmamızın bize ne gibi sıkıntılar getirdiğinin birileri farkına vardı herhalde. Biraz gecikmeli de olsa kendi çocuklarımıza, en azından kendi yetiştirdiklerimize sahip çıkma gibi bir eğilimin içerisine girdik.

Yozgat’ta bugün kampa başlayacak olan takımın kadrosuna 4 gencimiz davet edildi. Üstelik gençlerimiz sergiledikleri performansla bu takımda çok kısa zamanda forma giyeceklerinin sinyallerini verdiler.

Herkes takdir eder ki futbol eğitim gibi uzun bir zaman gerektirir. Öyle bir anda hadi sen sahaya çık, oyna, bütün yeteneklerini sergile diyerek sonuç alınmaz. Üstelik genç oyunculara sabretmek, onları kazanmak çok önemlidir. Kimse ilk maçta aman aman futbol beklemek, hemen yıldız olsun demek saçmalıktan öte bir anlam ifade etmez.

Tabii gelinen bu noktada Teknik Direktör Tahir Çopur’un hakkını inkar etmemek gerekir. Belli ki Çopur, genç ve gelecek vaadeden isimlere önem vererek, Yozgatspor’un kendi yağıyla kavrulması için iyi bir çalışma içerisine girmiş. Yeteneklerini ön plana çıkartan isimleri transfer ederek, iyi bir takım kurmayı planlıyor. Hoş böyle bir yol seçilmese dahi bu takımın kendi ayakları üzerine basabilmesi çok önemlidir.

Her geçen yıl inanılmaz paralar harcayarak sezon sonunda sıfırı tüketen bir takımın başarılı olması mümkün müdür? Tabii ki mümkün değildir ve olmamıştır da. Her nedendir bilinmez ama geçmişte hata yapanların hatalarını kabullenmediği bir şehirde yaşıyoruz.

Bunun yanı sıra sanki kendileri çok iyi işler yapmışcasına başkalarını beğenmemezlik yapmazlar mı? Sanarsın hepsi futbol duayeni, sanarsın Türkiye’nin en iyi teknik direktörü veya menajeri.

Bu şehirde her ne yaparsak yapalım yapacağımız en önemli şey gençlerimize sahip çıkmaktır. Şampiyonluktan bile daha önemli gördüğüm bu ayrıntıyı zaman zaman kaleme almaya çalıştım.

Çocuklarımıza inşallah sabrederiz, inşallah bu oyunculara fırsat tanırız da içerde kullanacağımız kredimiz olur. Ani bir kararla oyuncuların hepsi ya da büyük çoğunluğu yetersiz diye kapı dışarı mı edilecek, aksi takdirde şans verilecek mi? Ben bu konuda umutluyum zira gönderilecek olsalar, yetenekleri olmasa neden kampa çağrılsınlar, A Takıma takviye edilme yoluna gidilsin. Kimse böyle bir riski göze alamaz. Ama gençlerimiz bilmelidir ki fırsatın stoku olmaz. O nedenle kendilerini çok iyi bir şekilde hazırlayıp, göstermelerini bekliyorum.

Sadece maçlarda değil, idmanlarda da, özel programlarda da biz buradayız demeliler ki, daha erken bu takımın kapısını aralasınlar.

O zaman kim gelirse gelsin, hangi yönetim görev yaparsa yapsın kendi öz evlatlarına sahip çıkma gibi bir zorunluluk hisseder ki bu bizim geleceğimizi sağlama alacak en önemli ayrıntı olarak karşımıza çıkar.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık