Bilal Yeşilkaya

Feridun Dündar ektiğini biçecek

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
12 Aralık 2016 Pazartesi 22:09

Futbolda taktik önemlidir...

Diyelim ki taktik "Toplu hücum taktiği."

Başarılı olabilirsiniz... Rakibi bunaltırsınız... Her an gol atabilirsiniz.

Ama... Rakip de her an kontratakla çıkabilir... Sürpriz bir gol yiyebilirsiniz.

Onun için... Atak futbol oynasanız bile... Geride iki savunma oyuncusu bekletmekte yarar var.

Onlar santra çizgisini geçmeyecekler.

Rakibin kontrataklarına karşı nöbette bekleyecekler.

Bir futbol takımının taraftarıysanız takımınızın hep galip gelmesini istersiniz. 34 maçı mı var, hepsini kazansın. Ama futbolu güzel kılan skorun önceden kestirilememesi? Ne kadar favori de olsa o takımın 90 dakika sonunda galip gelmesi kesin değil.

Futbolda bir seri yakalamak çok önemlidir. Futbolcunun özgüveni, camianın da keyfi yerine gelmiş olur. Takım-ekip ruhu olma yolunda da bayağı bir mesafe kat etmiş olunur. Tabi ki o seriyi, o havayı yakalayabilmeniz için de bir yerden başlamanız gerekir!

Dememiz odur ki, komşu komşunun külüne muhtaçmış. Sezon başından bu yana büyük sıkıntılar yaşayan Yozgatspor’un sözünü ettiğimiz seriye başlayabilmesi mümkün oldu olmasına ancak iş geldi yine tek maçı kilitlendi. Feridun Dündar ile oynadığı 7 maçta 6 galibiyetlik bir seri yakalayan Yozgatspor için ilk yarının son haftasında tek yolun galibiyet olması, hiç kuşkusuz herkesi büyük bir strese ve sıkıntıya sevkediyor. Öylesine bir sıkıntı ki bu, göreve geldiğiniz günde ligin 10’uncu sırasındaki bir takımı alacaksınız ve 4’üncü sıraya kadar yükselteceksiniz ve kaderiniz ne yazık ki bir maça bağlı olacak. Futbolun adaleti yok dedikleri bu olsa gerek diye düşünüyorum. Ama olayın bir başka tarafı daha var ki bu da Dündar’ın bu yükün altından kalkabileceğini açıklamış olmasıdır. Yani kimse tek başına muhtemel bir yenilgi sonrasında Dündar’ı başarısız kılamaz ya da Dündar ben sorumlu değilim diyemez. Yani aşağı tükürseniz sakal, yukarı tükürseniz bıyık. 

Burada yapılacak tek şey sergilediğiniz başarılı performansı sürdürmek, deplasmanda Çubukspor’u yenmekten geçiyor. 6 maç kazanmış olmanın eğer size yansımalarını elde etmek istiyorsanız hiç kuşkusuz hasadı da iyi yapmanız gerekiyor. Belki bu maçı kazanmak bizi şampiyon yapmayacak ama ligin kalan kısmında iddialı kalabilmek, bir hedefin peşinden koşma şansını bize verecek. O nedenle teknik ekibin oyuncularına bu maçın önemini defalarca anlatması, motivasyonlarını arttırması gerekecek. Maça tam 6 gün var ve bu 6 gün içinde yapılacak her idman, her terapi çok büyük önem arzediyor.

Oyuncular eğer devre arasına girilmeden kendilerine bir kredi elde etmek istiyorlarsa hiç kuşkusuz bunun yolu Çubuk’tan geçiyor.

Bakalım komşu mu yoluna devam edecek biz mi? Bu sorunun cevabı birçok konudaki belirsizlikleri de ortadan kaldıracak. Transfer, devre arası kampını yönetim buna göre şekillendirecek. Eğer sonuç lehimize olursa en az 3 oyuncu alınacak yoksa eldekilerle ligin bitirilmesi yoluna gidilecek.

Yozgatspor’un her zaman bir hedefin peşinden koştuğu, iddialı olduğu hesaba katılırsa oyuncuların aldıkları sorumluluğun daha fazla farkına varmaları, giydikleri formanın hakkını vermelerini bekliyoruz.

Haydi hayırlısı..

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık