Bilal Yeşilkaya

Erhan’ı Sakın Ola Bırakmayın!

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
27 Şubat 2015 Cuma 12:23

Yozgatspor’un bu sezon kaybettiklerini, elinden kaçırdığı fırsatları haftalardır yazıyor, bunun sebeplerini sıralıyoruz.

Ama bu arada kazançlarını da görmezden gelemeyiz. Belki Yozgatspor bu sezon büyük bir fırsatı elinin tersiyle itti, belki bu gücü, bu ekonomik imkanı uzun bir süre daha bulamayacak ama bir de kazançlarına bakalım.

Hep negatif olmanın, hep eleştirmenin ya da hep geçmişe dönmenin artık bu takıma bir katkı sağlamayacağı gerçeği ortada dururken biraz da geleceğe yönelik düşüncelerimizi, fikirlerimizi sporseverlere anlatalım istedim.

Yozgatspor bu sezon bence iki önemli kazanç sağladı. Birincisi yerel idarenin sporu sahiplenmesi, ikincisi de kadrosunda bulunan 3 önemli oyuncu.

Evet Yozgatspor bence uzun yıllardır hasret olduğu gerçek anlamda bir profesyonel, tam bir futbol gezgini ve tam bir görev adamı Erhan Namlı’yı, orta sahanın başarılı ismi Oğuzhan’ı ve Hakkı gibi önemli bir forveti kazandı.

Tabii bu oyuncular arasında Erhan Namlı’ya özel bir parantez açmak, O’nun geleceğine ve gelecekte neler yapılması gerektiğine bir pencere açmak zorundayız.

Kulübün geleceğiyle ilgili planlama nedir, ne değildir inanın hiç bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey var o da Erhan Namlı gibi bir ismin önümüzdeki sezonda da takımda tutulmasıdır. Futbolu bırakır mı, oynar mı orasını da bilemem ama Erhan gibi bir oyuncunun bu takıma ağabeylik yapması, ya da sportif direktör olarak kalması gelecek adına önemli bir kazanç olacaktır.

Oynadığı tüm takımlara büyük katkı sağlayan, ilerlemiş yaşına rağmen terinin son damlasına kadar akıtarak herkesin haklı takdirini kazanan Erhan’dan bu takım, bu takıma gelen oyuncular profesyonellik anlamında çok şey kazanacaktır. Sadece futbolculuğu ile değil insanlığı ile de takım içerisinde örnek gösterilen Erhan’la şimdiden görüşmelere başlanması, ismini telaffuz ettiğim diğer iki ismin de burada kalması, hiç kuşkusuz daha yeni sezon başlamadan Yozgatspor’u bir adım ileriye götürecek, şampiyon olacak takımın inşasında da temel atılmış olacaktır.

Yönetimsel hataları teknik direktör tarafından bile çıkartılan reçetede dile getirilen Yozgatspor’un bu adımları atması, yönetimin hanesine artı olarak kaydedilecek ve en azından yaz boz tahtasına döndürülen takımın iskeleti de nispeten oluşturulmuş olacaktır.

Daha ilk maçta izlediğimde tam puan verdiğim ve gelecekte daha iyi yerlere gelmesi muhtemel olan Oğuzhan ve uzun yıllardır hasret kaldığımız pivot forvet görevini en iyi şekilde yapan Hakkı da bu takımın temel taşları olmalıdır.

Yönetime şimdiden yol göstermek ne derece doğru olur, ne derecede bu söylediklerimiz yapılır orası kendilerine kalmış ama bu doğrular görülmez ve yine sezon sonunda eğer devam edilir ve yeni bir takım oluşturulmaya kalkılırsa benden söylemesi başarısızlık hanesi kabarmaya devam eder.

Yazımın sonunda Avrupa’da Türkiye’yi en iyi şekilde temsil eden ve Trabzon’un elenmesi ile yalnız kalan Beşiktaş’ı, kendisine tarihi hezimet yaşattıran Liverpol’u elemesinden dolayı yürekten kutluyorum.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık