Bilal Yeşilkaya

Devlet aciz millet yaralı

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
4 Ekim 2015 Pazar 15:41

Kim nasıl yazar bilemiyorum ama ben gelen Şehit haberlerinin ardından öyle bir sancı çektim ki demeyin gitsin. Ellerim tuşlara gitmedi uzun süre, sinirimden ne yapacağımı bilemedim. Yedim bir şeyler ama hatırlamıyorum. Boğazımda düğüm düğüm oldu zaten ne yediysem, ne içtiysem.

Dağlıca’da yaşanılanlar ilk değil, belli ki son da olmayacak. Ülkemizi bölmek, bizleri bir kardeş kavgasına sürüklemek isteyenler dün yaptıkları alçak saldırı ile son bilgilere göre 30’a yakın vatan evladının şehit, 10’a yakının da yaralanmasına neden oldu.

Öyle acı bir haber ama ne yazık ki Başbakan memleketi Konya’da Türkiye’nin Hollanda ile oynadığı milli maçı izliyor. Gaflet mi desek, dalalet mi desek, yoksa milletin sabrını mı ölçüyorlar desek bilemiyorum ama Şehit haberleri bilinirken, bir ülkenin başbakanının hem de kucağında bir Şehit çocuğu ile maç izlemesi doğru mudur? Verilen tavizlerle, sağlanan onca imkanla Türkiye’nin birçok yerine bomba yığınağı yapan sözde barış elçilerinin kanlı örgütü PKK, dün elinin kanını Şehitlerimizin temiz, nurlu vücutlarına bulaştırdı. Dış mihrakların destekleri, içerdeki yalakaların, hiyanet içindekilerin de pışpışlaması ile adeta ülkeyi kan gölüne çeviren alçakların yaptıklarına karşı devletin yaptıkları gerçekten çok acı. Yıllardır söylenilenleri dikkate almayan, çözümü rafa kaldırın diyenlere hain yaftası yapıştıranlar şimdi ne diyecekler. Alçaklarla, hainlerle, katillerle müzakare olur mu, masaya oturulur mu? Bu kahpelere hangi akla hizmet ederek güvenilmiş, bunları milletin tepisine çıkartırken, Doğu’da terörü bitirmek için mücadele eden onca askerimiz hapse atılırken, ses çıkarmayan medya haber çarpıtarak neyi hedefliyorsun.

Hele bir de şu parti manyakları yok mu. En fazla da onlara gıcık oluyorum. Şehit haberleri üzerinden kendilerine rant sağlamaya çalışan, bunu yaparken de sadece vatanını düşünen, sadece yaşadığı acıyı dile getirme çabası içinde olanlara hemen muhalefet yaftası yapıştıranların Dağlıca’da yaşanılanlar sonrası nasıl bir açıklama yapacak merak ediyoruz. Koskoca ülkenin Cumhurbaşkanı ‘Bir siyasi partiye 400’de milletvekili verilseydi de bunlar olmasaydı” diyerek hangi partiyi işaret ediyor.

Genelkurmay halen ne çatışmada şehit olan asker sayısını, ne de kimliklerini gecenin 3,5’o olmasına rağmen veremiyor. Ama Yozgat halkı da Türk halkı da teröre cevabını gece saat kaç olursa olsun vereceğini gösterdi. 200’ü aşkın gencin Yozgat’ı ‘şehitler Ölmez’ nidaları ile inletmesi, artık vatandaşın bu şerefsizlere sessiz kalmayacaklarının en büyük göstergesi olsa gerek.

Son yıllarda milliyetçilik konusunda zaayifete uğrayan, Yozgat’ın böylesine bir tpki ortaya koyması önemlidir. Çünkü Yozgat Türkiye’nin mihenk taşıdır ve buradan fitili ateşlenecek olan böylesine bir çıkış, daha şimdiden tarihin kozlu sayfalarında yerini alacaklar.

Artık devlet uyansın da askeriimize, polisimize sahip çıksın. Anaların, babaların, kardeşlerin ve Türk halkının ciğeri yanmasın. Eğer böyle devam ederse şunun iyi bilinmesi lazımdır ki Türk Milleti vatanına göz dikenlere, ortada devlet yokken de en ağır cevabı vermiş ve Dünyanın gözünü korkutmuştur. Çinlilere koca sed yaptıran, Çanakkale’de emperyalizme tek başına dur diyen Türk Milleti biline ki, birkaç çapulcudan korkacak, umutsuz kalacak değildir.

Türk milletini tek üzen ve yıkan şey Şehitlerimize sahip çıkılmaması, Şehit cenazeleri üzerinde siyaset yapılmasıdır.

Hain saldırıda Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve Türk halkına başsağlığı dilerim.

ACIMIZ BÜYÜK

 


YORUMLAR
  • yorum2016-05-13 09:57:44hasan kara

    seninle aynı duyguları paylaşıyorum kardeşim, canavarlarla pazarlık etmek , kurda kuzuyu yemeyeceğine yemin et barış yapalım demek en büyük acziyetti. Ama gel gör ki millet tam bir akıl tutulması yaşıyor, duyarsızlık bir hastalık gibi bütün beyinleri sarmış, millet olma bilinci rafa kalkmış, üzülmekten başka elimizden bir şey gelmiyor. bu gün devlet gel devletin için öl dese bir dakika düşünmem giderim ama gel diyecek bir devlet bile yok. ALLAH sonumuzu hayreylesin !

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık