Bilal Yeşilkaya

Değişim şampiyonluğu getirecek mi?

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
14 Kasım 2016 Pazartesi 23:35

Herhangi bir şeyi başarmak için, istekli ve istikrarlı olmak çok önemlidir. Bir şeyi başarmak istiyorsanız, üzerine düşmeniz gerekir.

 İstikrarlı olmak ve başarıdaki önemi aslında çok büyüktür, çünkü kişinin isteği ve içindeki yapmak isteme duygusu her zaman için bireyi başarıya doğru çıkarmaktadır.

Yapacağınız şeyde, her zaman, istikrarlı ve kararlı olmak zorundasınız. Bir işe başlarken, acaba yapsam mı ya da yapmasan mı diye aklınızda sorular kalırsa, hiçbir şey yapamaz hale gelirsiniz. İstikrar, denen olay aslında bir olgunun gelişmesi veya büyümesi demektir.

Yani istikrarlı olma sonunda siz bir ürün ortaya koyacaksınız. Derslerde başarılı olacaksınız veya zengin olacaksınız. Bu bir üründür.

Aynı şekilde bir ağaç bir meyveyi ortaya koymak için istikrarlı bir şekilde her gün güneşten aldığı ışık ile fotosentez yaparken topraktan mineralleri alır.

 Büyümeye çalışır, yüzlerce yaprağı oluşturur ve en uygun zamanda meyveler ortaya çıkar. Düşünsenize ağaçlarda da bizimki gibi pes etme duygusu olsaydı. Veya biz ağaç olsaydık kaçımız bu istikrarla her yıl meyve verirdik. Bence dünya berbat bir halde olurdu.

 Bazı takımlarda istikrarı tesis etmek bazı acil kararlar almak, takım içerisindeki sıkıntılara neşter vurmak gerekir.

Hiç kuşkusuz Teknik Direktör Feridun Dündar gelir gelmez bu konuda en büyük adımını takımı 3 maç ceza alarak yalnız bırakan, oynadığı maçlarda iyi mücadele etse de genel olarak kendini takım üzerinde gören, işin şovuna kaçan Burçin’i ve takıma beklenilen katkıyı veremeyen Murat’ı göndererek yaptı.

Yani bir anlamda takım içindeki diğer oyunculara gözdağı verdi. Kim olursa olsun gözünün yaşına bakmam dedi.

Hatırlar mısınız geçen sezonda Tahir Çopur Yılmaz’ı takımdan göndererek dinamikleri yerine getirmiş, takım daha iyi ve daha disiplinli oynamaya başlamıştı. İşte burada istikrarın önemi ortaya çıkıyor.

Tabii ki önce Kazan, ardından MKE Kırıkkalespor maçlarında önemli iki galibiyete imza atan takımda oluşan bu kazanma alışkanlığı sonraki maçlara yansıyacak mı, iyi futbol ve gollü galibiyetler devam edecek mi önemli olan burası.

Belki gollü galibiyet almak, böylesine zor ve böylesine kritik maçların oynandığı bir grupta oldukça zor gibi gözükebilir ama önemli olan tek golle de olsa kazanabilmek, zirveye doğru yürümektir. Bambu ağacını hepimiz duymuşuzdur.

Normal bir bitki bir yıl sonunda filizlenir ve uzamaya başlar. Ama bambu ağacı ekiliyor ve her yıl sulanıyor. Fakat 5 yıl boyunca hiç bir hareketlenme olmuyor.

 Bu 5 yılın sonunda ne oluyor dersiniz; 6 haftada 5 metre oluyor. İşte istikar budur. Sen çalış,çalış,çalış ve doğru zamanda zaten ürününü alacaksın... Ben bu çalışma ve bu kararlılığın sürmesi halinde sezon sonunda mutlu sona ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık