Bilal Yeşilkaya

Çok bilmişler yüzlerini göstermeye başladı

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
26 Nisan 2016 Salı 11:47

Başarının ve başarının ölçütlerini daha önceden yazmıştım. Başarı bana göre farklı, başkalarna göre farklılık arzedebilir. Ben bu sezonun ilk günlerinde başarıyı nasıl ifade ediyorsunuz, ya da sana göre başarı nedir diyen birine, “uzun yıllar stadyuma gelmeyen birinin maçları izlemesi olabilir’ demiştim. Zannediyorum bu sezon uzun yıllar gelmeyen taraftar Yozgatspor’u takip etmeye başladı. Başkalarına göre de şampiyonluktur, kimilerine göre de kurduğunuz takıma göre ligde kalmaktır. Tabii ki Yozgatspor’un birincil hedefi şampiyonluktu, bütçesi, kadrosu hep ona göre şekillendi. Bu hedeften belki biraz uz aklaşılmış gibi gözükse de ligin kalan üç haftasında bunun olmayacağını kimse garanti edemez.

Dün alınan sonuçlar bir kez daha son ana kadar sonucun değişeceğini, mücadeleyi bırakmamak gerektiğini gösterdi. Eğer Kırıkkale bastırmasa ve maçın bu sonuçla biteceğine inansaydı o gol olmayacaktı, hakem son dakika penaltısını çalsa belki de Yozgatspor şu an liderlik koltuğunda oturuyor olacaktı.


Şimdi soruyorum sizlere o zaman kendilerini futbol duayeni olarak gösteren çok bilmişler ne diyecekti, kimleri hain ilan edecekti. Yok gazeteciler hocalarla resim çekiniyormuş da, yok efendim yöneticiler hava atıyormuş da. Allah’tan korkun kardeşim. Kendi adıma konuşayım Yönetimdeyim ama bir kez olsun kendimizi ön plana çıkarma gayreti içinde olmadım, yönetimdeyim Yozgatspor’un şükür tek bir malzemesini kullanmak nasip olmadı, yöneticiyim birileri gibi bu durumdan istifade etmek için bir gayret içine girmedim. Yönetimdeki diğer isimler için de aynı şeyleri rahatlıkla söyleyebilirim. Şimdi burada vatan haini, Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın kendilerine verdikleri görevleri kötüye kullananlar kimler. Siz değil miydiniz bu takımın daha sezon başında şampiyon olamayacağını, siz değil miydiniz henüz Kupa maçında bu takımın ligde ancak 5’inci sıralara oynayacağını söyleyen. Biz tam aksini iddia ederken ve bu takımın her zaman şampiyonluk yarışının içinde olacağını söylerken bizi yanıltmaya çalışan. Henüz lig bitmedi ve bunların konuşulmasının zamanı değil diye düşündükçe kamuoyunu ısrarlı bir şekilde ortada bir başarısızlık var gibi yanlış yönlendirmeye alıştıranlar isterseniz bir ligin bitmesini bekleyin. Tamam biz de sizin kadar bu işin ne kadar zor olduğunu, şansımızın çok az olduğunu biliyoruz ama yargısız infaz yapmayın. Bu şekilde konuşarak, bu şekilde suçlamalar yaparak takıma iyilik mi yaptığınızı zannediyorsunuz. Siz böyle suçlamalarda bulunur ve insanları zan altında bırakırsanız o insanlar da gelecek yıl bu takımı bırakır ki bunun kimseye bir faydası olmaz. Takım ritmini bulmuşken, iyi bir hava yakalamışken sahip çıkmak en güzelidir. Şampiyon olunamasa da hiç değilse gelecek sene öncesinde bu hedefe ulaşılması noktasında yapılacak çalışmalara destek verilmelidir.


O zaman oturur yanlışlıkları, eksiklikleri konuşur ve doğru yolu bulmaya çalışırız. Ama biliniz ki bu takım bu sezon doğru yoldadır. Yenilgiler, beraberlikler bu gerçeğin üzerini örtemez.


Tabii ki yapılan hatalar, birilerinin kişisel eksiklikleri vardır ama bu bu işe emek veren insanları zan altında bırakmayı gerektirmez.


Kalın sağlıcakla…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık