Bilal Yeşilkaya

Camia merak içinde

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
28 Nisan 2016 Perşembe 12:49

Süper Lig’den bu güne kadar hemen hemen her sezonun bitimi Yozgatpor için sancılı olmuştur. Yeni bir takım mı kurulacak, yeni bir teknik direktör mü gelecek, kimler kalacak kimler gidecek. Bu sorular neredeyse 12 yıl boyunca hiç cevabını bulamadı. Özellikle teknik direktör konusunda bir türlü ortak karar alınamadı. Takım Yozgatlı teknik adamı mı teslim edilsin, yoksa yabancı mı? Oyuncuların büyük bölümü gitsin mi, kalsın mı? Yıllarca hep bu konular üzerinde kafa yorarak zaman kaybettik aslında.

Yapılması gereken gayet basitti ama biz tercih etmedik. Sürekli takım üzerinde oynayarak, pahalı futbolcular alarak başarının geleceğini zannettik. Geriye dönüp baktığımız zaman neredeyse yaptığımız yatırımların büyük bölümünün karşılığını alamadığımızı görmek, bunun yanısıra hep liglerden düşmek bizi zannediyorum biraz olsun daha doğru adımlar atmaya, daha doğru işler yapmaya sevketti. Bunun ilk adımları geçen sene atıldı, belki aksaklıklar yaşansa da, şampiyonluk hedefi yakalanmamış olsa da yine de ben rahatlıkla genel manada iyi bir yolun izlendiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Bu sezon da aynı yol haritası izlenecek en azından Başkan yaptığı açıklama ile bunun sinyallerini verdi. Oyunculara ‘bizimle görüşmeden bir yere gitmeyin’ dedi. Kadroyu bozmayacağını açık açık deklare etti. Tabii bu kadronun tamamını korumak mümkün değil, gelecekler de olacak ama kadro kesinlikle şişmeyecek. Ama önemli olan bu kadroyu doğru isme teslim etmek, rotayı iyi belirlemektir.

Eğer kadroyu tanımayan, ligi bilmeyen bir isim gelirse, bu konuda Yönetim çok ince eleyip sık dokuyacak o zaman hedeflere ulaşmak yine zorlaşabilir. Şu bir gerçek ki son iki senede yaşadığımız tecrübeler bu ligin çok yaşlı isimlerle kaldırılamadığını, heyecanı genel manada bitmiş isimlerle başarılı olunamayacağını gösterdi.
Ligin hocası olmak da çok önemli, kimsenin futbol bilgisini tartışma gibi bir yanlışın içine düşmeyeceğiz ama bu ligin teknik adamı olmanın farklı bir kavram olduğu da bir gerçek. Kırıkkale belki de bu artısının sayesinde şampiyon oldu, belki de bu nedenle iki sezonda istenilen noktaya gelinemedi.

Teknik adamlar konusunda doğru tercih yapan takımların da kesinlikle başarılı olacağı diye de bir gerçek yok. Bazen aşı tutmayabilir, bazen yaptığınız yatırımların karşılığını alamayabilirsiniz ama bizim için artık bu yolun dönüşü yok.

O nedenle takımı iyi sevk ve idare edecek, oyuncularışampiyonluk hedefine daha iyi inandıracak, camiayı peşine takacak, kendini ispatlamış bir isim üzerinde karar kılınacaktır.

Camia o nedenle rahat olmalı ve bu ekibe güvenmeli, takıma geçen sene faydalı olacak isimlerle de anlaşma yapılacağını bilmelidir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık