Bilal Yeşilkaya

Bunlar Kırıkkale Taraftarı Olamaz! Bunlar İnsan Bile Olamaz!

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
10 Şubat 2016 Çarşamba 08:33

Futbolun bu kadar çirkinleşeceğine, bu kadar ahlaksızlaşacağını duysam inanmazdım. Yıllar önce insanlar sahaya sarmaş dolaş çıkar, aynı tribünde maç izler, bitince de yine sarmaş dolaş evlerine giderdi. Kazanan sevinir, kaybeden üzülürdü ama hiç kimse rakibin zarar görmesini, hele hele deplasman yollarında ölmesini istemezdi.

Düşünsenize birbirine sadece 140 kilometre uzakta iki şehir ve örfü, adedi, yemekleri, vatan millet sevgisi, üzüntüsü, sevinci aynı olan Yozgat ve Kırıkkale. Ve ne yazık ki bu iki şehrin insanları birbirlerine sudan bahanelerle düşman edilmeye çalışılıyor.

Daha iki hafta öncesinde iki şehrin kulüpleri birbirlerine dostluk mesajı yayınlamadılar mı, kesinlikle bu oyunlara gelmeyeceklerini açıklamadılar mı? Kendini taraftar diye nitelendiren ama insanlıktan nasibini almamış birkaç kendini bilmez mi iki şehri birbirine düşürecek? Neymiş efendim Yozgatspor’un maçı Federasyon tarafından ertelenmiş de, Yozgatspor işin içine siyaseti sokuyormuş, maçın oynanmasını engelliyormuş. Kayseri Şekerspor karşısında berabere kalmalarının acısını Yozgatspor camiasına yüklemeye çalışan bu akıl yoksunlara eğer futboldan biraz anlasalar bu maçın ertelenmesinin Yozgatspor’un aleyhine olacağı sonucuna ulaşırlar ve böyle ucuz, insanlıkla ilgisi olmayan paylaşımlar yapmazlardı.

Öylesine yorumlar var ki inanın insanlığımdan utandım, öylesine sebep sonuç ilişkisi kurmuşlar ki futbolumuzun neden bu hallere geldiğini şimdi anladım. Hele hele iki tane paylaşım var ki eğer güvenlik güçleri bu adamlar hakkında resmi işlem başlatmazsa onların da görevlerini yaptığından kuşku duyacağım. İsmi bende gizli olmak kaydı şartıyla iki Kırıkkale taraftarı mıdır, yoksa ajan mıdır bilmiyorum ama paylaşımlarını siz okurlarımızın dikkatine sunmak istiyorum. Yorumlar aynen şu şekilde:

“Sövmüyorum sövmüyorum Allah belalarını versin ulan biz buz pistinde oynadık Kırıkkale'nin üstünde resmen oyun oynuyorlar kahbe federasyon inş ordan dönen Yozgatspor otobüsü devrilirde bu maç hiç oynanmaz inş inş.”


“Hepsinin Allah belasını versin. insallah o kayseri Ye gidecekleri gün. tekrar donmuyecekleri gün olur.”
Şimdi soruyorum sizlere bunlar insan mı, yoksa başka bir şey mi. Bir insan bir başka insanın zarar görmesini nasıl ister, bunu aklından nasıl geçirir. Hele hele kardeş iki şehrin insanları bunu nasıl reva görür. Sonuçta spor yapmıyor muyuz, sonuçta bir kazananın, bir kaybedenin olduğu bir oyun oynamıyor muyuz? Şampiyonlukmuş alın başınıza çalın. Eğer siz bu şekilde bir şampiyonluğu istiyorsanız ve bunu güzelim Kırıkkale’le layık görüyorsanız size de yazıklar olsun.

Biz Süper Lig’de oynarken milyonların gözleri önünde üzerimize oynandı, milyonların gözleri önünde Sergen futbolcumuzun ayaklarını kırdı, Selçuk Dereli’nin göstermediği, ya da gösteremediği kırmızı kart nedeniyle 3-1 önde olduğumuz Galatasaray ile berabere kaldık, biz düşmemek için mücadele ettiğimiz dönemde son anlarına 2-0 önde girdiğimiz Sakaryaspor maçında maçın hakemi Fırat Aydınus’un yanlış kararları nedeniyle 2-2 berabere kalıp, ardından aldığımız cezalar nedeniyle 2’inci Lig’e veda ettik. Ama hiç böyle yorumlar yapmadık, hiç kimsenin kaza yapıp ölmesini falan istemedik.

Eğer siz gerçekten bunu istiyorsanız ve eğer bu şekilde şampiyonluğu kendinize yakıştırıyorsanız alıp başınıza çalın.

Yozgatspor camiası rakibiyle mücadelenin sadece sahada başlayıp, sahada biteceğine inanan, rakiplerini çiçeklerle karşılayıp, çiçeklerle yollayan, dostluğu muhabbeti ilerletmeye çalışan bir camia olmuştur ve bundan sonra da öyle kalacaktır.

Ve Yozgatspor camiası rakiplerinin ayağına taş değse üzülecek, sevinçleri ile sevinecek, üzüntüleriyle üzülecektir.

Siz ne yaparsanız yapın bu değişmeyecek. Sizi ve sizin gibi akıl yoksunlarını Allah’a havale etmekten başka bir şey gelmiyor elimizden.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık