Bilal Yeşilkaya

Bozokspor’un yalnızlığı ve lobi gerçeği

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
4 Ekim 2015 Pazar 16:01

Türk sporu haksız rekabet üzerine kurulu, futbolun ‘Üç Büyükler’ edebiyatında eriyip gittiği, diğer spor dallarında yaşanılanların görülmediği bir dünya. Filler tepişirken, karıncaların hep ezildiği bozuk düzen her branşta küçükleri yutma çabasında. Adalet, eşitlik ve rekabetten yoksun.

Nacizane düşüncem, takımın küçüğü büyüğü olmadığıdır. Her takım, kendi taraftarı için büyüktür. Sahada mücadele edenin, hak edenin kazandığı bir düzene ne zaman geçeceğiz merak ediyorum. Hakemle kazanmak, lobisi olanların küçükleri ezdiği bir düzene ne kadar daha seyirci kalacağız.

Hatırlanacağı üzere Yozgat’ı Hentbol Birinci Ligi’nde temsil eden ve süper bir başlangıç yaparak rakiplerine gözdağı veren Bozokspor, bayram öncesinde İstanbul’da oynadığı maçta tam bir hakem katliamı ile karşı karşıya kaldı. Öylesine bir katliam ki son 5 dakikaya girilirken 6 sayı önde olan Bozokspor’u yendirmek için sahada oyuncu bırakmayan hakem, kadrosunu onca yıldızla doldurmasına rağmen ecel terleri döken Beykoz’un istediğini almasını sağladı.

Ne oldu şimdi Türk sporu mu kazandı, Beykoz bu şekilde kaç maç daha gidecek, her gittiği yerde güçlü lobisini mi konuşturacak?

Hepimizin bildiği gibi lobi her yerde var. Faiz lobisi, İsrail lobisi, Ermeni lobisi, spor lobisi, hakem lobisi vs. vs. Sporda da lobi faaliyetleri var ve özellikle futbolda kendini gösteren, Ankara, İstanbul takımlarının lehine kararların çıkmasına zemin hazırlayan lobi belli ki hentbolu de cenderesine almış. Birkaç idealist genç işadamının çabaları ile kurduğu ve bu sezon Birinci Lige çıkan Bozokspor belli ki Belediyelerin, çok güçlü şirketlerin takımlarının yer aldığı bu ligde daha çok ezilecek. Çünkü lobisi yok, çünkü arkasında duracak siyasetçisi, bürokratı yok. Kısacası Bozokspor sahipsiz ve bu sahipsizlik daha ligin ikinci maçında kendini gösterdi.

Mali anlamda kimseden bir destek görmeyen, kendi yağıyla kavrulan, buna rağmen ligde ses getirecek bir takım olduğunu oynadığı iki maçta da gösteren Bozokspor Hentbol Takımını böylesine bir yalnızlığa mı iteceğiz, ezilmesine, hakem olamayacak yeni yetmelerin insafına mı terk edeceğiz. İstanbul, Ankara lobilerinin liglerde at oynatmasına göz mü yumayacağız.

Hani Yozgat siyasette her ne kadar Yozgat’a pek faydası olmasa da çok güçlü ya, tüm partilerde üst düzey yöneticileri, üst düzey bürokratları var ya!!

Soruyorum bize faydası yoksa, hadi bizi bırakın Yozgat’ı temsil etme, adını duyurma için çaba sarfeden takımlarımıza faydası yoksa neden varlar, neden o koltukları işgal ediyorlar, neden Yozgat’ın çalınan haklarını savunmuyorlar?

Biz haksızlık, biz zaten olmayan lobilerimizle maç kazanalım da istemiyoruz. Biz ezilmek, biz sürekli itelenmek istemiyoruz. Her alanda zaten bu ezikliği, bu yalnızlığı fazlasıyla yaşayan, hep tepeden bakılan, hep gölgede bırakılmaya çalışılan bir şehrin insanları olarak hiç değilse sporda hakkımız yenilmesin, hiç değilse hak edenlerin kazandığı bir dünya içerisinde olalım.

Tek isteğimiz ve dileğimiz bu. Bundan sonra ne kendi sahamızda, ne de deplasmanlarda Yozgat takımlarını ve taraftarlarını ezdirmeyin. Zira ezilenler birgün sizi öyle bir ezer ki, ne olduğunu anlayamazsınız.

Kalın sağlıcakla…

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık