Bilal Yeşilkaya

Bozokspor’u ezdirmeyelim!

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
26 Nisan 2016 Salı 12:02

Köşemizde Yozgat Bozok Hentbol Takımı’nın başarılarını, uğraştığı zorlukları sizlere birkaç yazımda anlatmaya çalışmış, lobi faaliyetlerinin eksik kalmasının takımımızın lig yarışını nasıl etkilediğine vurgu yapmıştım. Gerçekten öyle oldu eğer bütçe olarak rakiplerinin çok çok altında olmasına rağmen ligi üçüncü olarak bitiren bu takım hakemlerin adaletsizliği olmasa, sezonu lider olarak bitirmesi içten bile değildi.


Yenik ayrıldığı maçların tamamını ya bir ya da iki sayı farkla kaybeden Bozokspor için şimdi yeni bir heyecan başlamak üzere. Evet Süper Lige çıkabilmek adına takımlar 15-17 Nisan tarihlerinde final müsabakalarına çıkacak. Ama nasıl bir ortamda, nasıl bir ekonomik, siyasi ve bürokratik güçle çıkacak. Ya da siyasilerimiz, Yozgatlı bürokratlar, Yozgatlılar takımlarını kabullenebilecekler mi? Sporda siyaset olmaz diyenler, sırf yönetiminde bir başka partide bulunuyor diye mi bu takım göz ardı ediliyor. Onca başarılarına rağmen görmezden geliniyor. Uyanalım beyler Hentbol takımımız eğer manevi destek olursa, Ankara’da ezilmezse, ezdirilmezse emin adımlarla Süper Lige gidiyor. 1,5 milyon TL’lik Beykoz’la, neredeyse aynı şartlarda mücadele eden, sadece bir iki maç fazla kaybeden Yozgat Bozokspor’un yönetimi de, teknik ekibi de sporcuları da bir üst lige çıkacaklarına inanıyorlar ama dediğimiz gibi ezilmezlerse, adaletli yönetimler olursa.


Ligde bunu özellikle deplasman maçlarında gördüğümüz söylenemez. Final maçlarında da hakemlerin etki altında kalabilmesi muhtemel olarak gösteriliyor ki, bu haksız bir rekabeti beraberinde getireceği için Bozokspor’un bu işten zararlı çıkabilme ihtimali rakiplerine göre daha fazla. Lobisi olmadığı için hep ezilen, avantajı ise Yönetiminin, teknik ekibinin uyumu olan, teknik adamı daha önce Milli Takım forması taşıması olan Bozokspor’u artık sahiplenme zamanı gelmiştir. Eğer Yozgat sporda bir sıçrama yapacaksa, yeniden özlem duyulan günlere dönecekse bunu ancak ve ancak elele vererek, birbirine, değerlerine sahip çıkmakla başarabilir. O takımda şu partili, bu takımda bu partili var dersen ve hep yandaşlarımızı memnun etmeye çalışırsak o zaman başarı elde edemeyiz, elde edeceklerimiz de günübirlik olmaktan çıkartılamaz.


O nedenle Yozgat’ta hentbolü yeniden canlandıran, yeniden insanlara umut aşılayan Yozgat Hentbolspor’a destek vermek hepimizin boynunun borcudur. Kimse bu takımı Ankara’da yapılacak olan finallerde yalnız bırakmak lüksüne sahip değildir. Bunu yapan da Yozgatlı değildir.!


Siyasilerimizi, taraftarlarımızı, hemşehrilerimizi o gün orada görmek istiyoruz. Eğer Allah’tan bir mani olmazsa gelerek takımımızı destekleyeceğiz. Emin olun bir hentbol takımının bir üst liglerde oynaması, Yozgat'ımıza büyük değer katar.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık