Bilal Yeşilkaya

Bozokspor tarih yazmaya hazırlanıyor

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
26 Nisan 2016 Salı 12:09

Bozokspor ismi Yozgat’ta spora gönül veren, sporla ilgilenen herkes için çok şey ifade eder. Bozokspor denildi mi yüreklerde bir kıvılcım, yüzlerde bir tebessüm, gözlerde bir ışıldama belirir. Bozokspor dendi mi akla mücadele, hırs ve başarı gelir. Türkiye Üçüncü Liglerinin kurulmasına futbol takımı vesile olan Bozokspor bugün yine aynı isimle Hentbol Ligi’nde Yozgat’ın adını zirveye taşımaya hazırlanıyor.


Okuyucularımız Bozokspor’un bu sezon neler yaptığını, ne başarılara imza attığını bizzat yazılarımızdan takip etme şansına sahip oldular ama biz yine de bir hatırlatalım istedik. Çok değil daha Pazar günü sona eren Süper Lige yükselme yarı final müsabakalarında da Bozokspor gücünü, kuvvetini ve bir üst lige çıkma isteğini gösterdi. Aziziye Termal Belediyespor, Beykoz Belediyespor gibi dişli ve bir o kadar da büyük yatırımlar yapan rakiplerini bile ligde dize getiren ve Erkekler Hentbol Birinci Ligi’ni üçüncü sırada bitiren Bozokspor, 8 takımın katıldığı yarı finalde de fırtına gibi esti. Her ne kadar takımlar tüm eforlarını, tüm güçlerini buraya yansıtsa da Beykoz Belediye, İzmir Büyükşehir ve Serik Belediye takımlarının bulunduğu grupta aldı sonuçlarla ilk iki takım arasına girmeyi başaran Bozokspor gözünü finallere dikti.


21 Nisan Perşembe günü yine Ankara’da yapılacak Süper Lige yükselme maçları Yozgat hentbolu için, Yozgat sporu için tarihi bir dönüm noktasıdır. Belki futbol, belki basketbol kadar izlenirliği çok olmasa, popüler olmasa da yine de Yozgat gibi son yıllarda önemli bir ivme kaybeden ve yeniden ayağa kalkma çabası veren bir İl için bu büyük bir fırsattır.


İlk maçını Konya Selçuklu ile oynayacak olan Bozokspor’u desteklemek, yanlarında olmak her Yozgatlının boyun borcudur. Maça gitmek değil önemli olan, salonda bulunmak değil. Salonda bulunması gerekenler de var elbette. Yarı final maçları için bastırılan davetiyelere kaç kişinin icap ettiğini duysanız gülersiniz. Bu sahipsizlik, bu ilgisizlik Yozgat’a yakışıyor mu? Ağzımız açıldı mı milliyetçilikten dem vururuz ama iş icraata gelince hiçbir şey yapmayız. Ülkenin yönetimine yön veren kaç bürokratımız var, kaç siyasetçimiz var. Bu final maçlarında neden bu takımın yanlarında olmasınlar. Bunun için ben bir sebep göremiyorum. Hiç değilse bu maçlar öncesinde siyasi düşünceyi, siyaseti bir kenara bırakalım ve takımımızın yanında olalım.


Bilin ki eğer bu takım Süper Lige çıkarsa en az bu işe emek verenler kadar sizin de isimleriniz zikredilir. Bilin ki Bozokspor’un açacağı kapıdan diğer takımlarımız da adım atar ve Yozgat sporu bana kalırsa eski günlerine ulaşma, gençlerine hedefler gösterme konusunda yaşadığı zorlukları atlatarak yeniden bir yükselme dönemine girer.


Bozokspor’un Süper Lige yükselmesinin şehre katacağı katmadeğere, Yozgat’ın tanıtımına yapacağı katkıya hiç girmiyorum.


O zaman ne yapalım hiç değilse bu sefer tek ses, tek yürek olalım. Yozgat insanının istediği zaman nasıl bir araya gelebileceğine herkese gösterelim.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık