Bilal Yeşilkaya

Böyle maçlardan çok korkarım

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
26 Nisan 2016 Salı 11:08

Yozgatspor son iki haftayı öylesine büyük stresle, öylesine büyük sıkıntılarla geride bıraktı ki bu Hacılar Erciyesspor ile oynanacak maç öncesinde beni ister istemez endişeye sevketti. Kayseri Şeker’le kendi sahasında oynadığı ve çok rahat kazanacağı bir maç sonrasında uzun süredir gerilim filmine döndürülen bir Kırıkkale karşılaşmasını geride bırakan takım bana göre bir enerji boşalması yaşıyor.


Dile kolay binlerce kişinin baskısı, küfürü, sahaya yabancı madde atması ile geride kalan ve tam kazandık derken 2 puanın kaybedildiği bir maç sonrasında oyuncuları yeniden zayıf rakiplere karşı konsantre etmek, maça hazırlamak bayağı zordur. Üstüne üstelik bu rakip ligde kalmak için mücadele eden bir takımsa galibiyet almak, 3 puana ulaşmak hiç kuşkusuz düşünüldüğü gibi kolay olmayacaktır.


Pazar günü oldukça yoğun bir stres yaşayan ama buna rağmen rakibine yenilmeyerek puan eşitliği durumunda şampiyonluğunu ilan etmesi beklenilen Yozgatspor eğer hedefine ulaşacaksa kolay maçlarda alacağı puanlar kaderini tayin edecektir. Hatırlayalım önce sezon başlamadan oynadığımız Yeşil Kırşehir Kupa maçında da, Azatlıspor’u farklı yendikten sonra Sivas Emniyetgücü karşısında da bana göre motivasyon eksikliğinin sıkıntılarını çok yaşamış, 2 önemli puana deplasmanda bırakarak devre arasına lider girme fırsatını yitirmiştik.


Lig şimdi öylesine içinden çıkılmaz bir hal aldı ki muhtemel puan kayıpları yarıştan koptu, bizi yakalamaları imkansız gibi gözüken Yeni Altındağ’ı, Kayseri Şekerspor’u yeniden yarışın içine dahil edecek, zaten nefesini ensemizde hissettiğimiz Kırıkkale belki de hafta sonu alacağı galibiyetle puan cetvelinde bizi geride bırakacak.


Tabii sahada yenemedikleri Yozgatspor aleyhine sosyal paylaşım sitelerinden adiliklerini devam ettiren ve Hacılar Erciyesspor ile oynanacak maç öncesinde iftara atacak kadar alçalan Kırıkkaleliler, şampiyon olamayacaklarını anlayınca sağa sola saldırmaya başladı. Belli ki güçleri yetmeyecek, belli ki bu ipi göğüsleyecek inançları yok ama bu bizi kesinlikle bu tür kolay gibi gözüken maçlar öncesinde yanılgıya düşürmemeli, aksine daha iyi konsantre etmelidir. Zira dünyanın dev takımlarının çok basit takımlar karşısında aldığı yenilgileri, Süper Lig takımlarının İkinci Lig, Üçüncü Lig takımlarına kupalarda kaybettiği maçlar halen hafızalarımızda. Tabii bu futbol yenmek de var yenilmek de, Hacılar’ın bizi yenmesi kadar normal bir şey olamaz ama Yozgatspor çok kötü gününde olursa, oyuncular tanınmayacak kadar rezil futbol oynarsa bu sonuç ortaya çıkar.


Bizden uyarması. Tabii ki takıma fazlasıyla güveniyorum, kazanacaklarından kuşkum yok ama yine de dikkatlerini çekmenin faydalı olacağına inandığım için bu yazıyı yazma gereği duydum.


Gidin ve aslanlar gibi futbolunuzu oynayıp maçı kazanın. Karşılaşma hakkında pis kokular aldıklarını söyleyen ve maçı çekerek Federasyona göndermeye hazırlanan futbol fakirleri Kırıkkaleliler de ne kadar büyük ayıp yaptıklarını biraz zor ama bir kez daha anlasınlar.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık