Bilal Yeşilkaya

Biz Yozgat’ı Temsil Ediyoruz Rusya’yı Değil

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
31 Mayıs 2015 Pazar 19:21

Futbol bir tutku, futbol bir aşk, futbol bir sevda. Biz de bu sevdaya kapılalı çok uzun yıllar oldu. Kopamadık o sihirli meşin yuvarlığın büyülü dünyasından. Amatör olarak oynadık uzun seneler. Bıraktık halı saha yeter dedik ama o da kesmedi. 2008 yılında amatör liglerde oynayan birçok arkadaşımızla birlikte dernek çatısı altında toplanarak önce Veteranlar, ardından da Yozgatspor Masterler Derneği’ni kurduk.


Amacımız gençlerimize sporun faydalarını anlatmak, içimizdeki sevgiyi sürdürmek ve Yozgat’ı en iyi şekilde temsil etmek vardı. Hepsini ufak tefek eksiklikleri saymazsak büyük bir başarıyla yerine getirdik. Hele hele temsil noktasını derseniz dört dörtlük üstesinden geldik. Yozgat’ın gönüllü tanıtım elçileri olduk, binlerce kilometre yol yaptık, onlarca sıkıntı yaşadık, onlarca sıkıntıyla mücadele ettik. Aramıza nifak tohumları saçmaya çalıştılar aldırmadık, zaman zaman tatsızlıklar yaşadık gülüp geçtik. Arkadaşlığın, dostluğun, paylaşmanın, paylaştırmanın zirvesini yaşadık, yaşattık.


El ele verdiğimiz zaman Yozgat insanının neleri başarabildiğini gösterdik. Hepimizin yaşı 40’ları çoktan aşmış olmasına rağmen çıktığımız bu yoldaki zorluklara hep göğüs gerdik. Hep daha iyiye ulaşmak adına çaba sarfettik.


Ama gelin görün ki böylesine güzel, böylesine önemli işlere imza atan, birçok kurumun, kuruluşun bile başaramadığını gerçekleştiren Yozgatspor Masterler Derneği destek konusunda her nedendir engelleri aşamadı. Valilik bizi görmezden geldi, Belediye zaman zaman araç verse de yine de ASKF’ye üye olmadığımız için ikinci plana attı.


İsimlerini saymakta behis görmüyorum Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun, Yozgat’ta hemen hemen her organizasyona destek sağlayan Gimat Grubu Başkanı Zafer Özışık, yine birkaç STK Başkanı ve birkaç işadamı bu gönüllülere arka çıkmasa, Derneğin Onursal Başkanı Halil İbrahim Koç olmasa bu ekip birçok turnuvaya katılamayacak, Yozgat’ı temsil edemeyecekti.


Yine söylüyorum biz bu işi gönüllü yapıyoruz, birazcık spor yapmak, Yozgat’ı temsil etmekten öteye hiçbir beklentimiz yok. Ama ne yazık ki Yozgat birçok konuda olduğu gibi böylesine güzel bir birlikteliğe de sahip çıkmamakta ısrarcı. Hafta sonu bu ekip Kayseri’de Orta Anadolu Masterler Ligi finallerinde Yozgat’ı temsil edecek. Belki de şampiyonluk Kupasını alacak. Ama Valilik’ten, Belediye’den tek bir destek görmeden.
Geçtiğimiz yıl Akhisar ilçesinde düzenlenen turnuvada gördüğüm manzara bana, bizim ne kadar sahipsiz olduğumuz, ne kadar ikinci plana atıldığımız konusunda net bir fikir vermişti aslında. Her ne kadar o turnuvaya Belediyenin aracıyla gitsek de orada ki sahiplenmeyi, oradaki birlikteliği görünce bunun çok yavan kaldığının farkına vardım. TSO başta olmak üzere öylesine bu işe gönül verenlere omuz vermişlerdi ki, bir kez daha Yozgat’ın sahipsizliğini tescil etme imkanı buldum.


Beyler biz Rusya’yı falan temsil etmiyoruz. Bizler Yozgat’ta kurulan bir Derneğiz. Bizler bu saatten sonra futbolcu falan olma niyetinde de değiliz. Gönüllü tanıtım elçileriyiz. Her konuda olduğu gibi sosyal ve kültürel konulara da kayıtsız kalma hastalığınızdan vazgeçiniz ve biraz omuz veriniz.


Hoş verseniz de vermesiniz de bu organizasyon, bu birliktelik devam edecek. Ama sizsiz, ama sizinle.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık