Bilal Yeşilkaya

Beşiktaş şampiyonluğu haketti

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
17 Mayıs 2016 Salı 10:20

Fanatik olduğumu söylerler aslında hiç de öyle değil. Fanatiklikten, holiganlıktan hep kaçınmışımdır. Fanatikler doğruları göremez, her şeyi kendilerine göre değerlendirir, karşılarındaki insanların görüşlerine saygı duymazlar. Ben tam tersini düşünür ve söylerim. Haksızlığa tahammülüm yoktur. Bir Fenerbahçeli olarak her zaman hak etmediğimiz puanlar varsa ya da hakem hataları ile maç kazanıyorsak hiç olmamasını istedim. Hep adil yönetimden taraf oldum.

Süper Lig’de ligin bitmesine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Beşiktaş’ı da kutlamak, tarafsızlığımızın bir göstergesi olmalıydı. Aslında bu yazı dün yazılmalı idi ama Fenerbahçe Basketbol Takımı’nın Avrupa şampiyonluğunu hakemlerin elinden aldığı maçın daha önemli olduğu düşüncesiyle bugüne saklamanın doğru olacağına inandığım için bekletmek zorunda kaldım.

Evet bana göre Beşiktaş gerçekten hak edilmiş bir şampiyonluğa imza attı. Futbol oynayarak, taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanarak. Bazen yere düştüler ama kalkmayı bildiler, bazen yenildiler ama ligin en çok gol atan, en fazla asist yapan, en fazla maç kazanan takımı olmayı bildiler. Üstelik koca sezonun büyük bölümünü deplasmanlarda, başka takımların sahalarında maçlar yaparak geçirmelerine rağmen. Transfere inanılmaz paralar harcayan,Dünya futbolunun önemli isimlerini kadrosuna katan ancak bana göre teknik adam seçimini yanlış yapan Fenerbahçe’nin önünde ipi göğüsleyen Beşiktaş için uzu yılların ardından gelen bu şampiyonluk hiç kuşkusuz çok değerlidir.

Peki Beşiktaş’a şampiyonluğu getiren etken neydi, nasıl bunu başardılar düşünen oldu mu? En son 2008 yılında bu sevinci yaşayan, ardından takıma birçok transfer yapan, yabancı teknik adama teslim edilen Beşiktaş takım olabilmek için çok uğraştı. Taa ki bu seneye kadar. Her ne kadar defans bloku tamamen değişse bile genel olarak kadronun eksik mevkilerine iyi dokunuşlar yapılması, daha doğrusu iyi takım olunması Beşiktaş’ı zirveye kondurdu.

Evet bir gerçek var ki merdivenler üçer üçer çıkılmıyor. Çıkan takımların inişi de gerçekten çok acı oluyor. 8 yıldır merdivenleri emin adımlarla çıkan, kimi zaman yaşadığı şanssızlıklar nedeniyle şampiyonluğu kaybeden Beşiktaş bana göre iyi bir jenerasyon ve iyi bir ekip ruhu yakaladı. Eğer yöneticiler akıllı bir yol haritası belirler ve takım üzerinde çok fazla oynamazsa, bu sene hak ettikleri bir şampiyonluk elde eden Beşiktaş rakiplerinin de durumu göz önüne alınırsa en az bir iki sene daha bu büyük coşkuyu yaşayabilir.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık