Bilal Yeşilkaya

Başkan doğrusunu yaptı

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
26 Nisan 2016 Salı 12:08

Sporda başarılı olmanın yolu istikrardan geçer. İstikrarlı değilseniz ve günübirlik sonuçlarla kendinizi kandırıyor, acele kararlara imza atıyorsanız ve üretilen dedikodulara kızarak gemileri yakıyorsanız o zaman hedefe ulaşmanız bir o kadar zorlaşır, bir o kadar yara alırsınız.


Kimilerine göre 2 trilyon harcadığı iddia edilen, taraftara son yılların en büyük heyecanını yaşatan ama bir maçlık bir hata nedeniyle ya da kaçırılan 2 puan nedeniyle bu sezon ki yaşattığı heyecanı görmezden gelinen Yozgatspor için beklenilen kararı Belediye Başkanı Kazım Arslan açıkladı.


Sivas Emniyetgücü maçının ardından soyunma odasına inen ve verilen mücadeleden dolayı oyunculara teşekkür eden Başkan Arslan yeni sezon için de devam kararı alarak doğrusunu yapmıştır. Yine oyunculara bir arar alırken fevri hareket etmemelerini istemiştir ki bu da takımın iskeletinin bozulmayacağı anlamına gelmektedir.
Hem alınan karar hem de gidilen yol doğrudur amma velakin önlerinde halen mutlak kazanmaları gereken bir maç bulunmaktadır. Birinci Amatör Kümeyi yenilgisiz lider olarak bitiren, rakip kaleleri adeta gol yağmuruna tutan Yemenoğlu Yozgatspor karşısında kimse Yozgatspor’u favori olarak görmesin. Neden mi bana göre Yozgatspor’un bu sezon ki en büyük hatalarından biri aşırı güven, yeterince maçlara konsantre olamamadır. Tabii ki arada bir güç, bir kalite farkı vardır. Kimse bunu yanlış anlamasın veya değerlendirmesin. Bu kesinlikle Yemenoğlu’nun yetersiz olduğu ya da kalitesiz olduğunu ortaya koymaz.


Zira şu an için Yozgatspor’un kadrosunda bulunmayan yıllarca Süper Liglerde futbol oynamış bir İlhan Özbay vardır Yemenoğlu Yozgatspor’da. Ama kimse Yemenoğlu Yozgatspor’un ligde kaliteli maç yaptığını, yeterince gücünü deneme şansı bulduğunu falan söyleyemez. Sadece kendi ayarında denilebilecek Sorgun Belediyespor’la bu sezon iki maç yapan, hadi Özel İdare’yi de dahil edelim 4 maç yapan bir takımın sadece Sarıkaya Belediyespor’a o da sezonun ilk maçında puan kaptırması ilginç değil midir? Bana göre bu şunu ifade etmektedir ki ligde oynayan 11 takım ne gücüyle, ne futbolu ile Yemenoğlu ile baş edecek güçte değildir, olduğu zannedilenlerin de nefesi yetmemektedir. Kısacası Yozgatspor’un bir üst lige çıkamayacak olmasının, amatör takımlarımızın yetersizliğinin belki küçük de olsa faturasını Yemenoğlu ödeyecek, kendilerine göre çok daha kaliteli maçları oynama şansı bulunan Yozgatspor’a belki kafa tutacak ama tur atlaması imkansız olacaktır.
Biz şimdi asıl konumuza dönelim ve bundan sonra olması gerekenler hakkında fikirlerimizi paylaşalım. Belediye Başkanı ve Kulüp Başkanı Kazım Arslan, aldığı bu kararla bana göre Yozgat futbolunun birkaç yılını daha garanti altına almıştır ki, yapılacak iş kendisine sonsuz destek vermektir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık