asdas
Bilal Yeşilkaya

Başarının sırrı yüreklerde

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
2 Nisan 2015 Perşembe 09:10

Yozgatspor öylesine güzel, öylesine dikkat çeken bir çizgi yakaladı ki inanın ben dahil herkesi şaşkına çevirdi. Son yılların belki de en görkemli, belki de en fazla galibiyet elde edilen serisine imza atan takımımızda ki sırrı çözmek zor olmadı.

Biliyorsunuz bu takım futbol oynamayan, içten içe kaynayan, futbolcunun futbolcuya, teknik adamın futbolcuya güveninin, inancının kalmadığı bir takım haline gelmişti ki yönetim biraz geç de olsa bu işe el attı. Takım içindeki birlikteliği bozan, kendisini takımdan üstün gören, sahaya hırsını, arzusunu, isteğini tam anlamıyla yansıtamadığına inanılan isimleri göndererek belki de istikrarın yolunu açtı.

Ama hepsinden daha önemlisi, yüreklerin, işini her şeyden önde gören isimlerin kazandırdıkları hepsinden daha önemli. Yenildiğimiz bir maç sonrasında gözyaşlarını tutamayan, eşi düşük yaptıktan sonra bile işini her şeyden önde tutan kaleci Aykut başta olmak üzere, babasını kaybeden kaptanı Erhan Namlı’nın acısını kendi acısı gibi gören Hakkı Tosun başta olmak üzere tüm oyuncuların ortaya koydukları bu birliktelik, bu kaynaşma ortaya çıkan başarı tablosunu özetlemek için yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Tam anlamıyla başarıdan söz etmek mümkün olamasa bile yine de son haftalarda zaman zaman oynadığı etkili futbolu, aldığı sonuçlarla yüzümüzü güldüren Yozgatspor belki de ligin en önemli sınavını bugün erteleme maçında Hacılar Erciyesspor’a karşı verecek.

Kazansak da, kaybetsek de rakiplerimizin alacağı sonuçları beklemek zorunda olduğumuz için belki de fark eden bir şey olmayacak ama ben bu yürekliliğin, bu inancın ve bu bütünlüğün korunmasından yanayım. İyi bir ekip ruhu yakalayan, kazanma alışkanlığını elde eden ve birbirlerine çok iyi uyum sağlayan bu takım için gelecek adına iyi düşünceler taşıyorum. Belki de ilk kez, belki de Yozgatspor’la gazeteci olarak ilgilenmeye başladığım ilk günden itibaren bir ya da .iki kez bu düşüncelere kapıldım. Kim nasıl düşünüyor, nasıl değerlendiriyor bilemem ama eğer geleceğe yönelik düşünce varsa bu bugünden itibaren hayata geçirilmelidir.

Kimse fikirlerimin, özellikle ilk yarıda ve ikinci yarının ilk bölümlerinde ortaya çıkan başarısızlık tablosuna yönelik düşüncelerimin değiştiğini falan zannetmesin. Sonuçta harcanan onca paraya rağmen aman aman bir çizgi yakaladığımız söylenemez ama eğer çıtayı biraz yükseğe taşımak istiyorsak bu takımı bozmak tarihi hatalardan biri olur. Yapılacak bir iki takviye ile birlikte açıkara şampiyon olacağına inandığım bu takımın yürekli isimlerine bir iki kişi daha katılırsa o zaman tribünleri doldurmak, taraftarın oynanan futboldan zevk almasını sağlamak hiç zor olmayacaktır.

Geçtiğimiz yıl ligden düşen takımdan kalacağını çok iyi bildiğim Serkan Bozkurt’un Yeşil Kırşehirspor’da, Burak Emre Kayan’ın şampiyonluğunu bitime üç hafta kala ilan eden Bodrum Belediyespor’da, Emre Uzunca’nın yine

BAL Ligi 10’uncu grupta zirvede bulunan Düzcespor’da, neler yaptığını tüm sporverler yakından takip ediyordur. Bu futbolcuları bırakarak yaptığımız hatayı hiç değilse bu sezon tekrarlamayalım ve yürekleriyle Yozgatspor’u yeniden bir üst lige taşıyacak olan isimlerle bir an önce masaya oturalım.

Çünkü bazen tecrübe, bazen yetenek maç kazandırmaz ama yürek, inanç ve arzu her şeyi kazandırır.

En azından bu takıma bir kimlik, bir ruh, bir şehir takımı ağırlığını kazandırır. Gelecek sezon kadroyu bozmadan lige başlarsak rakiplerimizin bu tablo karşısında zaten ezileceğini hesaba katarsak o zaman hedefe ulaşmak için fazla zorlanmayız.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık