asdas
Bilal Yeşilkaya

ASKF’de ne mesaj verildi?

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
5 Mart 2015 Perşembe 09:25

ASKF Başkanı Hakan Bektaş dün yaptığı toplantıda Yozgat’ta bir kadın futbol takımı kuracaklarının müjdesini verdi.

Tabii bu müjde ister istemez kafalarda bazı soru işaretleri de bıraktı. Kadın futbol takımı olur mu, ya da kadınlar futbol oynar mı? Yozgatlı buna nasıl yaklaşır, ya da kızlarını futbol oynamak için yeşil sahalara gönderir mi gibi birçok soru ilk etapta karşımıza çıktı.

Kadınlar futbol oynar, takım da kurulur ama gel gelelim ki kadın futbol takımında futbol oynayacak oyuncu bulur muyuz, ya da bu takım kiminle, nerede nasıl idman yapacak, maç yapacak. Hiç kuşkusuz bunun da cevapları bulunabilir, hiç kuşkusuz bu işe soyunacak insanlar önlemlerini alır, yatırımları buna göre yapar ama bu iş uzun vadeli olur mu?

İşte Yozgat’ta ortaya çıkan sportif faaliyetlere sadece ben değil spordan birazcık anlayan insanlar bu mantıkla yaklaşıyor.

Atılacak adımların uzun vadeli olmayacağından endişe ediyor. Tabii ki buradaki en önemli amaçlardan bir tanesi de Yozgat amatör kümede mücadele eden takım sayısını 50’inin üzerine çıkartarak, bu sezon Sorgun Belediyespor’un yaşadığı talihsiz ortamı ortadan kaldırmaktır. Ama bunları yaparken tabii ki sağlıklı adımlar atılması, kulüp yapılarının çok iyi organize edilmesi lazımdır.

Takım kurmakla iş bitmez. Çok iyi biliyorum ki isimleri olan ancak ne yeşil sahalarda ne de salon sporlarında hiçbir faaliyete iştirak etmeyen etse de göstermelik olmaktan çıkartamayan kulüplerimiz mevcut.

Amaç yok, hedef yok. ‘Dostlar bizi alışverişte görsün’ mantığı ile çıkılan yolun sonu da bulunamıyor. Bir bakıyorsunuz kulüpler kapanmış, isimler değişmiş.

Yozgat’ta son dönemlerde bu tür sıkıntılarla fazla karşılaşmamamıza rağmen yine de insanın geçmiş acı tecrübeleri hatırlatmanın şart olduğundan yola çıkarak bir iki tavsiyede bulunmayı doğru buldum.

Ama benim açıklamadan daha çok verilmek istenilen mesaja kafam takıldı. Son dönemlerde Amatör Lig maçlarında yaşanılan bazı sıkıntılar mı Bektaş ve yönetimini bu görüntüyü vermeye mi sevketmiştir, yoksa niyet sadece yapılan çalışmaları özetlemek midir?

ASKF Yönetimi tam kadro basın mensupları ile yemekte buluşurken, yemek sonrasında objektiflere ‘Biz buradayız, bizi kimse bölemez’ denilmeye çalışıldı sanki.

Bence niyet ligin sonuna gelinirken yaşanılan bazı tatsızlıkların, bazı art niyetli yorumların ve yaklaşımların önüne geçmekti.

Mesaj zannediyorum ulaşması gereken yerlere ulaşmış ve niyet anlaşılmıştır umarım.

Kimse şampiyonluk hedefine ulaşacağım diye birilerini aşmaya, bir yerleri yıkmaya uğraşmasın. Zira bu Yozgat sporuna fayda yerine zarar getirir.

Sporumuzun kirlendiği, sporumuzun sürekli geriye gittiği bir ortamda kurumları yıpratmak, kurumları zan altında bırakmak yerine ileriye götürmek adına elimizi taşın altına koymalı ve sahalarımızdan şiddeti uzaklaştırmalıyız.

Aksi takdirde su alan gemide biz de boğuluruz…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık