Feyzullah Doğru

Artık Yeter!

feyzullahdogru@surmelihaber.com
Feyzullah Doğru
20 Şubat 2015 Cuma 09:08

Tüm Türkiye Mersin’in Tarsus ilçesinde bindiği otobüste tecavüze kalkışılıp bıçaklanarak öldürülen ve cesedi yakılarak ormanlık bir alana atılan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Arslan’ı konuşuyor.
Ülkemizin her yerinden tepkiler çığ gibi büyüyor.


Kimi sosyal medyadan, kimi de meydanlardan toplu eylemler yaparak idamın geri gelmesini istiyor. Kimileri ise olayın vahametini anlamamış ki elimi silahı alır kendi işimi kendim hallederdim diyor.

Şimdi şöyle bir dönüp arkamıza bakalım değişen bir şey var mı?


Yıl 2009 aynı olaylar Münevver Karabulut cinayetinde de yaşandı. Yine 2011 yılında Kayseri’de bir bayram günü 3 çocukluğu kaçırarak onları katleden Yozgat’ta yakalanan kişi içinde söylendi.

Dönüp baktığımızda ne değişti?

Sadece geçen yıllar ve hafızalara kazınan o kurbanlar. Yani anlayacağız kocaman bir hiç. Durumdan anlaşılacağı üzere demek ki yapmadıktan sonra söylemekle bir şey değişmiyor.

Sosyal medyanın gazıyla klavye delikanlılığı yapanlar, yakalarına o masum insanların fotoğraflarını takıp tepinenler bunu fırsata çevirip adeta reyting uğruna bu tür haberleri de çok iyi kullanıyorlar. Artık bu algı kırılmalı ve herkes üzerine düşeni yapmalı. 9Aksi takdirde bu olaylar artarak devam edecek gibi gözüküyor.

Milyonların haykırdığı gibi artık yeter!

Bu gözü dönmüş insan müsveddeleri için “idam geri gelsin” demekten başka bir yol gelmiyor aklıma.

Günün Sözü: "Kadınlar size Allah’ın emanetidir.” Hz. Muhammed (s.a.v.)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık