Bilal Yeşilkaya

Amatörde heyecan fırtınası

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
2 Şubat 2017 Perşembe 14:57

Spor denilince akla ilk gelen adreslerden birisi olan amatör futbol ligimizde son yıllarda artan kaliteye bağlı olarak takımların yaptığı yatırımlar, transferler, bunun yanısıra ligin statüsünün değişmiş olması ile heyecanın arttığı Amatör Lig’de tam bir heyecan fırtınası yaşanıyor.

Kimileri için fazla bir şey ifade etmese de bize göre futbolumuzun en önemli kilometre taşlarından olan, sporcuların altyapı eksikliklerini nispeten giderme imkanı bulduğu, kıt imkanlarla bir şeyler yapma çabası içindeki amatörlerimize her zaman sütunlarımızda yer verdik.

Sorunlarını, beklentilerini, çözüm önerilerini sıraladık. Belki dikkate alındı, belki alınmadı ama biz bu konuda görevimizi yapmış olmanın rahatlığı içerisinde gündemi ilgilendiren gelişmeleri takip etmeye, siz sporseverlere sunmaya devam edeceğiz.

Bu sezon önceki yıllara göre çok daha büyük ve çok daha sıkı bir çekişmenin yaşandığı ligde gruplarında ilk üç’e giren takımların mücadele ettiği play-off grubunda ilk hafta geride kaldı. Beklenildiği gibi Sorgun Belediyespor, Yemenoğlu Yozgatspor ve Yerköyspor’un rakiplerini yenerek iyi bir başlangıç yaptığı ligin ikinci haftasında tam bir derby oynanacak. Şampiyonluk mücadelesi veren Sorgun Belediyespor, Yemenoğlu Yozgatspor ve İl Özel İdaresispor takımları arasında geçen yarışta bana göre bu hafta sonu oynanacak maç ligin kaderini direkt etkileyecek bir sonuca gebe.

Ligin iki güçlü, bana göre centilmenlik konusunda da örnek olan iki takımı Yemenoğlu Yozgatspor ile İl Özel İdaresispor Pazar günü kozlarını paylaşacak. Bu maç hiç kuşkusuz sadece bu iki takımı değil, lige yenilgiyle başlayan İl Özel İdaresispor’u ve Yerköyspor’u da yakından ilgilendiriyor. Ligde sadece birbirlerine rakip olan, diğer takımlar karşısında puan yitirme ihtimalleri yok denecek kadar az olan takımların birbirleriyle yapacakları maçlarda kaybedecekleri her puanın bir diğer takımın ekmeğine yağ süreceği aşikar.

Hiç kuşkusuz bu kayıplar en fazla İl Özel İdaresispor’u sevindirecek, muhtemelen de berabere kalmalarını arzu edecektir. Bu maçın ikinci önemi ise son üç sezondur mağlubiyet bilmeyen Yemenoğlu’nun en önemli rakibi karşısında bu ünvanını bırakıp bırakmayacağı. Herkes buna kafa yoruyor, herkes zorlu maçtan nasıl bir sonucun çıkacağını merak ediyor. Hiç kuşkusuz en fazla kafa yoran isimler de iki takımın antrenörlük görevini üstlenen Nadir Gencel ve Mustafa Arslan.

Her iki takım da kazanabilir, belki maç berabere biter burası beni ilgilendirmez. Benim tek beklentim bu sezon şampiyonluk mücadelesi veren takımların çokluğundan hareketle biraz daha kalite kazandığına inandığımız ligimizin zirvesindeki iki takımın ortaya futbol adına iyi şeyler koyması, izleyenleri mutlu etmesidir.

Ve de en önemlisi centilmenlik, dostluk adına örnek olmalarıdır. Bu konuda ligin başladığı günden itibaren rakiplerinin önüne geçen iki takımın, bu maçta bunca verilen emeğin heba olmasına müsaade etmemesidir.

Sorgun’da play-off serisi başlamadan atılan adımların devamının Yozgat’ta geleceğinden kuşkum yok. Bu çabaya teknik adamlar ve futbolcular da katkı sağlar ve yaptıklarının spor olduğunu unutmazlarsa o zaman seyir zevki yüksek bir finali izleme şansına sahip oluruz. 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık