Bilal Yeşilkaya

Amatörde dananın kuyruğu kopacak

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
26 Nisan 2016 Salı 11:27

Sezonun ilk günlerinden itibaren kimin şampiyon olacağına yönelik net bir fikir beyan edilemeyen Yozgat Birinci Amatör Küme şampiyonu büyük ihtimalle Pazar günü oynanacak olan Sorgun Belediyespor-Yemenoğlu Yozgatspor maçının ardından belli olacak. Haftaya 21 maçta topladığı 61 puanla Sorgun Belediyespor’la aynı puanda giren ve bir maç eksiği olduğu için daha avantajlı konumda bulunan Yemenoğlu Yozgatspor, bu maçta eğer yenilmezse hedefine ulaşacak. İlk maçta rakibini 2-1 yendiği için Sorgun’a avantajlı olarak gidecek olan Yemenoğlu Yozgatspor’un yenilmezlik ünvanını koruyup koruyamayacağı da şimdilik merak konusu olmaya başladı.


Her iki takımın da çok iyi hazırlandığı, birbirleriyle psikolojik savaş yaptığı maçta hiç kuşkusuz tatsız bir olayın yaşanmaması için gerekli önlemler alınacaktır. Hak edenin kazanacağı, Yozgat futbolunun bir adım daha ileriye gideceği görüntülerin yaşanacağından kuşkumuz yok. Benim bu ve bundan sonraki maçlara bakış açım farklı. İki takım da Yozgatspor’un şampiyon olmasını iple çekiyor, iki takım da tüm hesaplarını Yozgatspor’un şampiyonluğu üzerine kurdu. Transferlerini, sezon planlamalarını buna göre yaptı. Yozgatspor eğer grubunu şampiyon olarak bitirirse, play-out maçı oynamadan Bal Ligi’ne çıkabilmek iki takımın da rüyalarını süslüyor. Maçı kim kazanır, kim ne yapar bilemem ama merak ettiğim bir tek şey var o da takımlarımızın sonrası için planlarının ne olacağıdır. Zaten statüsü takımlar için tam bir muamma olan BAL Ligi’ne çıkmakla işin bitmeyeceği açık. Burada önemli olan üst ligleri zorlamak, ya da ligdeki takım sayısını arttırmak olmalıdır. Amatör liglerde 50 takımın altında olduğu için 1 takımla temsil edilen Yozgat için hangi takım bir üst ligi zorlayacaksa o takımın çıkması bana göre en doğrusudur.


İpler şu an için Yemenoğlu Yozgatspor’un elinde görünüyor gibi olsa da sahasında oynamış olmanın avantajını kullanmak isteyecek Sorgun Belediyespor, eğer galip gelemezse büyük ihtimalle umutlarını yitirecek ve gelecek sezonun hazırlıklarını yapmaya başlayacak. Aynı durum Yemenoğlu Yozgatspor için de geçerli olabilir. Zira bu maçın ardından bir zor Sorgun deplasmanına daha gidecek olan Yemenoğlu eğer tüm ligin karşılığını alacağı maçlara yeterince konsantre olmaz ise o zaman işi zora sokacaktır ki, bu koca bir sezonun heba olması anlamına gelecektir.


Dua edelim de Yozgatspor şampiyon olsun, dua edelim de bu final maçı adına yakışan şekilde bir mücadeleye sahne olsun. Sahadaki mücadelesi, futboluyla akıllarda kalsın. Zira Yozgat futbolunun ileriye gitmesi, Yozgat’ın artık emekleme devresini geride bırakması, amatör takımlarımızın da katkıları ile mümkün olacak.
Aksi takdirde Yozgatspor’un tek başına vereceği mücadele vagonları olmayan bir lokomotifin yük çekmeye çalışması gibi anlamsız bir çabadan ibaret olarak kalır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık