Bilal Yeşilkaya

Amatörde acı gerçekler

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
4 Ekim 2015 Pazar 15:46

 Sağlıklı spor için neler yapılacak veya yapılıyor mu? Bazı sahaların zeminleri artık “ben bittim“ demekte. Soyunma odaları bazılarının evlere şenlik ya tuvaletler! Biliyorum federasyon da çaresiz.

Spor alanlarının sosyal hayatımızda önemi çok büyük ama sağlıklı olursa. Bazı sahaların sınır duvarları taç ve aut çizgilerine öyle yakınlar ki bu duvarlarda koruma süngerlerinin olmaması spor yapacak olan Gençlerimizin geleceklerini alacakları darbe ile karartacaktır.

Sağlıklı spor yapılsın diye devlet himayesinde ligler organize edilmekte. Sağlıklı tesislerde spor yapılabilsin diye. Geçmiş sezonlardan yaşadığımız ama çoğunu anneler, babalar görmesin diye yazılarımızla belirttiğimiz bazı sakatlık olayları görüntülediğimiz sakatlık olaylarında sahalarımızda sağlık memurlarının olmamasından yakınıyorduk. Yeni sezonda başlıca sorunumuz yine sağlık ve statlarımızdaki sağlıklı temizlik olacaktır. Bizler gittiğimiz, gördüğümüz durumları yazarak dile getireceğiz yetkili başkanlar “Sağlık bakanımızla konuşuyorum” diyerek olayın sağlığa kavuşacağını bildirecektir ama olan sakatlanan genç sporcularımıza olacaktır dün olduğu gibi. Hakemlerimizin soyundukları soyunma odaları da bence hakemlerimize yakışmamaktadır.

Sağlıklı spor, uyuşturucudan uzak bir toplum için birlikte çalışmaktayız. İsteğimiz gençlerimizin sağlıklı sahalardan yetişmeleri. Türk Sporunun lokomotifi olan amatörlere her branşında imkânlar artırılmalı alt yapı denilen amatör sporcularımıza en güzel imkanlar sağlanmalı ama sözle değil icraat ve güzel tesisler ile.

Belki sahalarımız çok kötü değil ama Yozgat dahil tüm sahaların soyunma odaları, tuvaletleri gerçekten rezalet. Suları akmıyor, lavaboları kırık dökük. Biz de çıkmışız amatör liglerin BAL ligi ayarında olduğunu söylüyoruz. Ya eksiklikleri görmüyor ya da görüyor da inanmak istemiyoruz.

Özel İdarelerin bütçesinden her yıl spora belli bir bütçe ayrılmıyor mu, ayrılıyorsa bu bütçeler nerelere ve ne için kullanılıyor. Takımlara bir iki forma yardımı yapmakla, gazetelerde amatöre destek haberleri çıkartmakla bu işler bitmiyor. Sayın milletvekillerini hiç olaya dahil etmiyorum zira onların işi başından aşkın. Yozgat’ın hangi derdine, sıkıntısına çare oldular ki, spora el atsınlar. İnanın onlardan bir beklentim yok. Gölge etmesinler başka ihsan istemiyoruz. Çevresindeki yakınlarını işe aldırmaktan, zaten devam eden bir iki o da yatırım sayılırsa inşaatı teftiş etmekten başka yaptıkları iş yok. Bu önceden de böyleydi şimdi de. Yani değişen bir şey yok.

Ama biz değişmesini istiyor ve bekliyoruz. Burada da en büyük sorumluluk ASKF Başkanı Hakan Bektaş’a aittir. En azından Bektaş bu eksiklikleri gündeme getirip, gerekli kurumları harekete geçirmelidir.  Aksi takdirde amatörün çilesi devam edecektir.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık