Bilal Yeşilkaya

Altındağ’la final maçına çıkacağız

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
26 Ekim 2016 Çarşamba 21:35

   Sezona şampiyonluk parolası ile başlamak, bu hedef doğrultusunda yatırımlar yapmak ve sonucunu beklemek kadar doğal bir şey yok. Yozgatspor ekonomik olarak belki ama geçmişte Süper Lig görmüş bir şehir olarak alt ligleri hak etmiyor. Her ne kadar bazı konularda üst liglere hazır olduğumuz gerçeği genel kabul görmüş olsa bile belki de üst liglere yeniden dönüş yapamamış olmanın verdiği eziklikle eksiklikleri giderememiş olduğumuz da bir başka kabul gören kanıdır.

Sebep sonuç ilişkisini kuramadığımız, kanayan yaraya zamanında müdahale edemediğimiz için geldiğimiz noktadan bir an önce uzaklaşmak da aslında bizi yanlışa götürdü. Özellikle Milletvekili ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgülzamanında yapılan yatırım ve çizilen hedeflerle ulaşılan nokta arasındaki tezatlık, geçen sene çok ufak nüanslarla kaçırılan şampiyonluk beklentilerin yine üst noktalarda kalması gibi bir durumu da beraberinde getirdi. Eğer beklenti yüksekse ki öyle, başarısızlık kabul görmez, en küçük bir kötü sonuç ise farklı görüşlerin farklı şekilde yansıtılması gibi bir durumu beraberinde getirir ki, bu özellikle yönetim ve takım üzerinde olumsuz etkiler bırakır.

Yozgatspor işte tam da öyle bir dönemden geçiyor. İlk 5 haftada 3 yenilgi, teknik adam değişikliği, spor kamuoyunda takımın hedeflerine gidemeyeceğine yönelik endişelerin artması, takımın bundan sonra hata yapma riskini, yani maç kaybetme lüksünü tamamen ortadan kaldırdı.

Yeni teknik ekibin birçok eksikliğe, takımda oluşan maç kazanamama gibi olumsuz bir havaya rağmen Yeşil Kırşehirspor karşısında alınan galibiyetle ilk sınavını başarıyla tamamlamış olması da şimdilik kaydıyla bu olumsuz havayı tam olarak ortadan kaldırmadı. Deplasmanda maç kazanamayan, geride kalan 5 haftada hakemlerin üzerine oynadığı Yozgatspor teknik ekibinin, oyuncularının kendilerini kabul ettirmeleri, şampiyonluk yarışının için de ‘biz de varız’ demelerinin tek yolu bana göre Yeni Altındağ Belediyespor karşısında alınacak galibiyetten geçiyor.

Biliyorsunuz Altındağ geçen yıl bize iki maçta da darbe indirmiş, en yakın rakibimiz Türk Metal Kırıkkale’ye deyim yerindeyse yatmış, onların bedava şampiyonluğuna yardımcı olmuştu. Eğer Kırmızı Siyahlı formayı giyen oyuncularımız bunu biliyorsa hem bu maçların rövanşını almamalılar, hem de kendilerini bu camiaya yeniden ispat etmeliler. Şu an için 7 puanlık bir fark bulunan lider Yeni Altındağ’a yenilmemiz durumunda 10 puana çıkacak bir farkı geriye kalan 18 maçta kapatmak ne derece mümkün olur bilemem ama tek bildiğim şey var o da yenilgi bizim için iddiamızın bittiğidir.

Zannediyorum herkes bu gerçeğin farkında ve bilincindedir. Bu bilinçle hareket edecek Yozgatspor camiasının her bireyinin bu saatten sonra Altındağ maçına kilitlenmesi, yönetiminin, teknik heyetinin bu maçla yatıp kalkması, oyuncuların bir dakika bile bu maçı akıllarından çıkartmaması gerekiyor.

Bu maçın önemini bildikleri için bize kota uygulayan ve tribünlerde azınlık kalmamızı sağlamaya çalışan Altındağ’a verilecek en iyi cevap budur. 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık