Bilal Yeşilkaya

Altındağ’ın performansı dikkat çekiyor

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
15 Aralık 2016 Perşembe 12:12

Grubumuzun çok enteresan, çok büyük sürprizlere açık olabileceğini sezonun ilk haftalarında yazmış ve hangi takımın ne zaman nerede puan kaybedeceğini kimsenin kestiremeyeceğine dikkat çekmiştik. Öyle de oluyor hiç olmayacak maçlarda olmayacak sonuçların alındığını görmek zaman zaman bizleri de fazlasıyla şaşırtmıyor değil.

Yozgatspor’un puan kaybetme kredisini çoktan tüketmesi,bu hafta oynayacağı maçta yenilmesi halinde yarışa havlu atacak olması bir yana rakiplerimizin performansı da ister istemez üzerinde durulması gereken bir başka konu olarak karşımıza çıkıyor. Şampiyonluğu iki sezon önce çok bariz hatalar sonucu Zara Belediyespor’a kaptıran Altındağ Belediyespor’un o sezonun ilk yarısını 28 puanla kapattığını göz önüne aldığımızda bu sezon sergilediği performans 4 puanlık bir artı olarak puan cetveline yansımış gözüküyor. İlk devreyi haftasonu maça olmadığı için yenilgisiz lider kapatmayı garantileyen Altındağ Belediyespor’un bu performansıyla hedefine ulaşmasında fazla bir zorluk gözükmüyor. Ancak geriden kalan rakiplerinin sergileyeceği performanslar da önem taşıyor. İkinci yarılarda anlaşılmaz bir şekilde puanlar kaybeden, çok basit maçlarda beklenmeyen sonuçlar alan Altındağ’ın bu sezon aynı handikabı yaşamayacağını kimse iddia edemez. Ama bu bile bizi yarışa dahil edecek sihirli kapıyı aralamak için yeterli olmuyor. Hem Çubukspor’u hem de Aksaray’ı geride bırakma gibi bir zorunlulukla karşı karşıya bulunduğumuz gerçeği gözününe alındığında hiç kuşkusuz dün de yazdığımız gibi Çubukspor’la oynanacak maçın önemi bir kez daha karşımıza çıkıyor.

Ligin ilk 5 sırasında bulunan takımların dışındakilerin lige puansal olarak fazla etki edemeyecek güçte olmaları, rakiplerine sürpriz yaşatma ihtimallerinin azlığı da şampiyonluk yarışında şimdilik kaydıyla rakiplerinin önünde bulunan lider Altındağ’a rahatlatan etkenler olarak karşımıza çıkıyor.

Sivas Demirspor’un Çubukspor’a sahasında yaşattığı şoku diğer takımların kalan 13 maçlık seride diğer rakiplerimize yapıp yapamayacağı sorusunun net bir şekilde cevaplandırılamamış olması, bizim için dezavantaj oluşturuyor.

Buna bir de lider Altındağ’ın Çubukspor ve en yakın takipçisi Aksaray’ı sahasında konuk edeceği eklenirse o zaman ligin sonunda önceki iki sezona bakarak rekor puanla ligi şampiyon olarak bitirmesi fazla tesadüf olmayacak gibi geliyor bana. Ancak Yozgatspor Çubukspor’u yener, Nevşehirspor da sahasında oynayacağı maçı kazanarak devreyi kapatırsa o zaman ortaya çok farklı bir tablo çıkabilir. İkinci yarıda lideri sahalarında konuk edecekleri maçlarda ortaya çıkacak sonuçlar bana göre ligin kaderini tayin edecek reçeteyi ortaya çıkartacaktır ama bu bizim lehimize mi olur aleyhimize mi orasını bilemem.

Bildiğim tek şey var Yozgatspor önce Çubukspor’u ardından da ikinci yarının ilk maçında Nevşehir’i yenmek zorunda. Aksi takdirde biz bu hesapları değil gelecek yılın planlarını yapmak gibi bir istenmeyen durumla karşı karşıya kalacağız.

Bekleyip görelim.

Mevla neyler, neylerse güzel eyler..

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık