Bilal Yeşilkaya

Altındağ’ı yine yıkamadık rüyamız erken bitti

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
31 Ekim 2016 Pazartesi 00:19

Bazı maçlar kaderinizi belirler. Bazı maçları kaybetmeseniz bile fark etmez. İşte Yozgatspor öylesine bir kader maçına çıktı.

Son üç yılda sadece 1 kez yenebildiği Altındağ Belediye karşısında alınacak galibiyet devam, yenilgi ise tamam anlamını taşıyordu.

 Yeşil Kırşehir karşısında verdikleri ilk sınavı başarıyla geçen teknik ekip ve futbolcular için dönüşü olmayan bu yolda aslında beraberliğin bile anlamı yoktu.

Herkes bu bilinçle sahaya çıkıp, bu inançla mücadele etti. Takım kötü mü oynadı hayır, az mı mücadele etti hayır ama gol atamadı.

Hele son dakikalarda gelen golle yıkılan hayaller, biten umutlar yok mu işte en zor olanı da bu tarafı olsa gerek.

Alınan yenilgi ile birlikte lider Altındağ Belediyespor ile arasında 10 puanlık fark oluşan Yozgatspor’un şampiyon olma ihtimali var mı isterseniz bir onu masaya yatıralım.

Bana göre kalan 18 maçta aradaki bu farkı kapatmak kim ne derse desin bana göre imkansız. Belki mücadelemiz sonuna kadar sürer, belki yakalarız ama kendimizi kandırmanın da bir anlamı yok.

Futbolda tabii ki yarışı bırakmamak, iddianın peşinden gitmek çok önemlidir ama hayal peşinden koşmamak daha önemlidir. Son iki sezonda şampiyon olan takımların yakaladığı puanlara baktığımız zaman bizim bundan sonra bir puan bile kaybetmeye tahammülümüzün olmadığı gerçeğini ele alırsak herhalde hedefe ulaşmanın ne kadar zor olduğunu anlayabiliriz.

Bana kalırsa en önemlisi de bundan sonrası. Heyecanı hiç kaybetmeyelim, iddiamızı hep canlı tutalım ama gerçekleri de görelim ve ona göre hareket edelim. Bundan sonra yapılması gereken tüm maçları kazanmak, tüm maçlara aynı heyecanla çıkmak olsa gerek. Bunun yanı sıra gelecek yılın planları yapılmalı, altyapıya önem verilmeli, takıma gelecek yıl faydalı olacak isimler belirlenerek planlar yapılmalıdır.

Futbolda her zaman doğru seçimlerin olması, her zaman şampiyonluk kovalanması mümkün olmuyor. Bazen çok iyi oyuncular bile takıma adapte olamayabiliyor, bazen hiç beklemediğimiz anlarda beklemediğimiz sonuçlar alabiliyoruz.

 Burada bir başka önemli nokta da taraftarın yönetime sahip çıkması en azından bu işi sürükleyecek olanlara da omuz vermesidir. Belki de beklentiler hayal kırıklığı ile sonuçlanıyor olabilir ama bu takımın gelecek yıllarda da lig yarışına devam edeceği gerçeği unutulmadan hareket edilmelidir.

Eğer çok iyi bir planlama yapılırsa ve teknik ekibe daha iyi imkanlar sağlanıp, sabır gösterilirse o zaman Yozgat futbolu da bu işten kazançlı çıkar diye düşünüyorum. Bundan sonrası için seçim bizim elimizde.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık