Bilal Yeşilkaya

Altındağ fişi çekti

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
23 Ocak 2017 Pazartesi 22:18

Futbolu okumak zor olmasa gerek. Kim ne derse desin basit bir oyun. Çok para harcamanıza, kadronuzu yıldızlarla doldurmanıza gerek yok. Eğer doğru yolu bulur ve bu yolda istekli bir şekilde ilerlerseniz sonuca ulaşmanız kolaylaşır.

Evet ne gariptir ki henüz 3 sezon önce BAL Ligi’ne yükselen, birçok takımdan daha az para harcayan, tarihinde amatör küme şampiyonlukları haricinde başarıları bulunmayan bir takım adım adım şampiyonluğa yürüyor.

Hatırlanacağı üzere henüz sezon başında  Yozgatspor’un eğer kendisine bir rakip seçecekse Yeni Altındağ Belediyespor’u seçmesi gerektiğini söylemiştim ki bu öngörümde de haklı çıktım.

Evet bana göre Yeni Altındağ Belediyespor dün oynanan maçların ardından büyük ölçüde şampiyonluğunu eğer iki sezon önce olduğu gibi basit hatalar yapmaz, hiç olmayacak puan kayıpları yaşamazsa ilan etti. Deplasmanda MKE Kırıkkalespor’u yenerek puanını 38’e çıkartan, en yakın rakibi Aksaray’ın Yozgat deplasmanında altın değerinde 2 puan kaybetmesi sonucu aradaki puan farkını 5’e çıkartan, henüz yenilgisi bulunmayan Altındağ’ın şampiyonluğa ulaşacağına yönelik iddiamda hem liderin kolay fikstürü, hem de rakiplerinin gardını birer birer düşürmesi önemli rol oynuyor. Lider  Altındağ bu haftayı son sırada yer alan Zara Belediyespor maçıyla geçeceği için puanını 47’ye çıkartacak. Rakipleri stres yaşarken alacağı 3 puanın keyfini sürecek olan Altındağ’ın en büyük avantajlarından bir tanesi de zirvede yer alan rakiplerinin hiçbirine yenilmemesidir. Zaten ligde henüz mağlubiyeti bulunmayan tek takım olma özelliğini koruyan, en yakın ve tek rakibi Aksaray’ı da evinde konuk edecek olan Altındağ eğer Yozgat ve Nevşehir deplasmanlarında da bu çizgisini korursa bitime iki üç hafta kala şampiyonluğunu ilan etmesi kaçınılmaz olarak görülüyor.

Ama futbol bu. Bir de beni Altındağ’ın daha önceki yıllarda olduğu gibi hiç olmayacak maçlarda puan kayıpları yaşaması, sanki çıkmayı istemiyormuş gibi hareket etmesi kaygılandırmıyor değil. İşin açıkçası ne Kırıkkale’nin, ne Altındağ’ın ne Kayseri Şekerspor’un bu ligde rahat olmasını, şampiyonluk hedefine oynamasını hazmedemiyorum. Kayseri Şekerspor’un bizi 3 sezon önce evimizde yenip, ardından rakiplerimize yatması, yine Kırıkkale takımlarının son iki sezonda centilmenlik adına takındıkları tavır ve Altındağ’ın iki sezondur bize çelme takıp, rakiplerimize açık açık yatması kabul edilebilir durumlar değil ama futbol işte. Ne kadar doğru yaparsan yap, ne kadar üst ligleri hedeflerden hedefle bir adım fazlasını yapanların, ya da şansı yaver gidenlerin başarılı olduğu bir piyasa.

Henüz bitime 10 hafta var ama 14 maçta sadece 2 beraberlik alan bir takımın şampiyonluğa ulaşması kadar normal bir sonuç yok gibi gözüküyor. O zaman bize düşen zaten futbolun gereği olan şekilde, Yozgatspor’a yakıştığı gibi oynayarak Altındağ’ın öyle rahat hedefine gitmemesi için çalışmaktır. Kim şampiyon olursa olsun bizim için fark etmez ama Yozgatspor’u kötü emellerine alet edenlere bence hak ettiği ‘futbol anlamında diyorum’ muameleyle cevap vermektir. 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık