Feyzullah Doğru

“Ak Parti ve Büyü “ Yok Daha Neler! Büyüyün Artık!

feyzullahdogru@surmelihaber.com
Feyzullah Doğru
26 Mart 2015 Perşembe 09:56

Seçimlere kısa bir süre kala Ankara’da olup bitenler, pek alışık olmadığımız açıklamalar dikkatlerden kaçmıyor.  Bu beyanlar gayet doğal ve anlaşılır. Ancak devletin zirvesindeki bakış açısı veya ton farkını, "geçiş döneminin sancıları" olarak okumak daha doğru. Mesele, kişilere indirgendiğinde, yığınla dedikodu, spekülasyon ve ertelenmiş hesap iddiası gündeme gelmekte. Çarşının karışmasından medet uman çevrelere de gün doğmakta!

Kuşkusuz, "zaman ve konu ayarlı mesajların sıklığı" devlet idaresinde eşgüdümün önemini bir kez daha gözler önüne sermekte. İşinde gücünde insanlar sürekli Ankara'ya kulak kabartmaya başladı mı, "algı, olgunun önüne geçer."

Cumhurbaşkanının ve hükümetin farklı görüşler belirtmesi ve kimi Ak Partililerin polemiğe girmesi üzerine yapılan "büyü bozuldu" yorumları yapılmış ve bu buluşta sözde muhafazakâr geçinen bir gazeteciye ait ama çok hızlı bir şekilde dillere pelesenk oldu. Bu sözü diline alanlar o düşten o düşe dalıyorlar.

12 yıldır iktidarda olan bir parti hakkında üretilebilmiş en ciddi "çözülme senaryosunun" bu kelimeyle ifade edilmesi acıklı değil mi? Durumunuz bu kadar mı vahim? Madem bu kadar inanıyorsanız Tüm ilkelerinizi, hukuku, ahlakı bir kenara koyarak ancak "hissediyorum" seviyesinde bir muhalefet olsaydınız…

Milletin bu kadar teveccühünü kazanan bir partinin gerçekten büyü yoluyla iktidarın 12 yıl elde tutulabileceği mi? Yoksa Kurucusu siyasi yasaklıyken örgütlenen, muhtıraları, hukuk darbelerini ve sokak kabadayılıklarını atlatıp ve 9 seçimde oyunu artırarak ilerleyen bir partiden mi bahsediyorsunuz? Ortada bir başarıyı nesnel olarak göremiyorlarsa işi artık sanrılarda mı arıyorsunuz?

Ülkenin çoğunluğunu oluşturan ve her zaman dezavantajlı konumda olan insanların sosyal ve ekonomik yönden güçlenmesi… orta sınıfın yüzde 20’den yüzde 40 çıkması.. Dev yatırım hamleleri, kişi başı gelirin 3 bin dolardan 11 bin dolara yükselmesi.. İnsanların önünü görebileceği piyasa koşulları… Askeri vesayetin sona erdirilmesi.. Ülkenin dirlik ve düzeniyle Yeni Türkiye yolunda demokratikleşme adına adımlar atılması…

Bahsettiğiniz büyü bunlar mı? Pes diyorum size büyüyün artık!

İnsanlar farkı düşüncelere sahip olabilir. Her zaman üzerine bastıra bastıra katılımcı, çoğul demokrasiden bahsedenler hala anlayamadınız mı? Herkes fikrini söylüyor ve devam ediyor. Herkesin her daim aynı konularda anlaşmasını beklemek saçmalıktan öteye gitmez.

Bu yaşananlar hiç de sürpriz değil anlayacağız. Ama “fırsat bu fırsat” deyip muhafazakâr görünüp muhalif açıklamalar yapanlar da bilsinler ki bu fırtına da boğulacaklar. Birilerinin evdeki hesapları çarşıya uymayacak.

Kalın Sağlıcakla…

Günün Sözü: “Kime ok atmayı öğrettimse, bir gün beni nişan aldı. / Mehmet Akif Ersoy 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık