Ana Sayfa Yaşam Zehra teyzenin eşine borcu olan hemen getirsin!

Zehra teyzenin eşine borcu olan hemen getirsin!

Yozgat’ta yaşayan 58 yaşındaki Zehra Belma Işık Yozgatlılara seslendi. 4 yıl önce eşin vefat eden eşinin çalıştırmış olduğu lokantanın 30 yıllık veresiye defterini bulan Zehra Belma Işık alacakları istiyor.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2017 Cumartesi 22:40
Zehra teyzenin eşine borcu olan hemen getirsin!

Eşinin veresiye defterinde ismi yazılı olan borçlulara ulaşmak isteyen Zehra Belma Işık, bu dünyada ne alacaklı ne de borçlu kalmak istediğini ifade etti.

KENDİSİNE ULAŞILMASINI BEKLİYOR

Yozgat’ta herkes tarafından bilinen Tol Çarşı’da uzun yıllar lokanta işletmeciliği yapan Yunus Işık’ın vefat etmesiyle birlikte üç çocukla birlikte zor günler geçiren Zehra teyze, veresiye defterinde ismi bulunanların kendisine ulaşmasını bekliyor.

BAĞKUR MAŞIYLA YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR

Sabah Gazetesi’nden Tarık Yılmaz’ın haberine göre, eşi Yunus Işık’ın elinin bol yardımsever bir kişilik olduğunu söyleyen Zehra Belma Işık, 4 yıl önce kaybettiği eşinden kalan BAĞKUR maaşıyla yaşam mücadelesi veriyor.

EŞİNİN BORCUNU ÖDEMEK İÇİN KAPI KAPI GEZMİŞ

Eşinin insanlara yardımı seven biri olduğunu söyleyen Belma teyze, "Tol Çarşı'da eşimin küçük bir lokantası vardı. Gelene gidene yedirirdi, eli boldu. Bazıları yer gider, borç yazdırırdı. Lokantayı kapatmak zorunda kaldı. 4 yıl önce de vefat etti. Cenazenin ardından eşime ait eski defterleri buldum. Kocaeli'nde birine altın borcu olduğunu öğrendim. O borcu ödeyeceğim. Bu dünyada ne alacaklı ne de borçlu kalmak istiyorum. 3 çocuğum var. Kirada oturuyorum ve eşimden kalan emekli maaşı ile geçinmeye çalışıyorum" diye konuşuyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık