Ana Sayfa Ekonomi Yozgat’tan tüm Türkiye’ye çağrı!

Yozgat’tan tüm Türkiye’ye çağrı!

Yozgat TSO Meclis Başkanı Sinan Çelik, 15 Temmuz’da yapılmak istenen darbenin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından, ekonomik bir darbe girişimi yapılmak istendiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2016 Çarşamba 23:49
Yozgat’tan tüm Türkiye’ye çağrı!

Çelik, “Doları ve euroyu aşırı yükselterek faizin Merkez Bankası tarafından arttırılması hedeflenmekte ve Türkiye gereksiz yere borçlandırılmaya çalışılmaktadır. 15 Temmuz’da ülkemize ölümüne sahip çıktık. Şimdi başka bir mücadele başlıyor. Çünkü başka Türkiye yok” diye konuştu.

Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sinan Çelik, Türkiye’nin siyasal ve ekonomik açıdan kritik bir süreçten geçtiğini belirterek, 15 Temmuz sonrasında sergilenen birlik ve beraberliğin devam ettirilmesi gerektiğini söyledi.

EKONOMİYE GİZLİ DARBE YAPILIYOR

Türk ekonomisine yönelik gizli bir darbe girişimi yapılmak istendiğini ifade eden Çelik, vatandaşların ülke menfaati için dövizlerini bozdurmaları çağrısında bulundu. Türkiye’nin büyüme hamlesinden rahatsız olan karanlık odakla rın, terör girişimlerinin ardından ekonomik girişim sergilediğini aktaran Çelik, milletin bu oyunu da bozacağını bildirdi.

 KUMPAS ÜSTÜNE KUMPAS KURULUYOR

 Çelik, ‘Türkiye’nin 2023 hedeflerine ilerleyişini yargı kumpaslarıyla, sokak kalkışmalarıyla, son olarak ise darbe girişimiyle durduramayan karanlık odaklar, ekonomiyi zayıflatmak için harekete geçti.  Dolar üzerinden sergilenmek istenen darbeye karşı vatandaşlarımız alışveriş yaparak, ellerindeki dövizleri bozdurarak karşılık verecektir. 15 Temmuz Türkiye için yeni bir dönüm  noktası olmuştur. Bundan rahatsız olan batı ülkeleri şimdi de ekonomik olarak bir girişim içerisindedir’ dedi.

ÜLKENİ SAHİPLEN OYUNU BOZ!

Türkiye üzerine ekonomik operasyon yapılmak istendiğini dile getiren Çelik, “New York’ta karanlık güçlerin Türkiye masasında ‘Türk ekonomisini batıracağız göreceksin’ diyen Rotchild ve Kissenger hainlerine karşı direnmemiz lazım. Ekonomide suni kargaşayı bazı medyalar başta olmak üzere maşalarıyla yapmaya başladılar. Doları ve euroyu aşırı yükselterek faizin Merkez Bankası tarafından arttırılması hedeflenmekte ve Türkiye gereksiz yere borçlandırılmaya çalışılmaktadır. 15 Temmuz’da ülkemize ölümüne sahip çıktık. Şimdi başka bir mücadele başlıyor. Çünkü başka Türkiye yok” diye konuştu. Vatandaşların ekonomiye güvenmesini tavsiye eden Çelik, “Kimsenin panik yapmasına gerek yok. Bu noktada önemli olan ‘zam gelecek’ düşüncesiyle bir takım ürünlere yüklenmemektir. Bu durum sadece fırsatçıların ve spekülatörlerin işine yarar. Geçen zaman içinde piyasalar bir dengeye oturunca fiyatlarda istenilen seviyeye gelecektir. Vatandaşlarımız rutin bir şekilde harcamalarına ve alışverişerine devam etmeliler” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık