Ana Sayfa Güncel Yozgat’tan Milletvekili olan Alparslan Türkeş rahmetle anıldı

Yozgat’tan Milletvekili olan Alparslan Türkeş rahmetle anıldı

Yozgat’ta Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucusu merhum Alparslan Türkeş, doğumunun 99’uncu yıldönümünde, Cumhuriyet Meydanı’nda hayatını ve siyasi yaşamını sergileyen 99 fotoğraf ile anıldı.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2016 Pazar 21:09
Yozgat’tan Milletvekili olan Alparslan Türkeş rahmetle anıldı

Yozgat Ülkü Ocakları Vakfı tarafından Milliyetçi Hareket Partisi’nin merhum Genel Başkanı Alparslan Türkeş için düzenlenen fotoğraf sergisi vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

 Yozgat’ta ilk kez gerçekleştirilen fotoğraf sergisi, Cumhuriyet Meydanı’nda 2 gün boyunca açık kalacak. Sergide Merhum Genel Başkan Türkeş’in hayatını anlatan fotoğrafların yer aldığını belirten Yozgat Ülkü Ocakları Vakfı Başkanı Duran Küçükduman, “Merhum Genel Başkan Alpars lan Türkeş’in 99’uncu ad gününde hayatını anlatan 99 fotoğrafı ile anma etkinliği düzenledik. Milyonlarca insana rol model olan Türk-İslam ülküsünün mimarı, Türk’ün Başbuğu Alparslan Türkeş’in gençlerimiz tarafından daha iyi tanınmasını sağlamak için böyle bir fotoğraf sergisi gerçekleştirdik. Maneviyat yüklü kutlu davamızın kurucusu olan Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş’i 99’uncu ad gününde bir kez daha minnetle anıyoruz.” dedi.

YOZGAT MİLLETVEKİLİ SIFATI DA TAŞIMIŞTI

25 Kasım 1917’de Lefkoşa’da doğan Milliyetçi Hareket Partisi’nin efsanevi Lideri Alparslan Türkeş, bu görevi 28 yıl boyunca sürdürmüş, 4 kez değişik kabinelerde Başbakan Yardımcısı olarak görev üstlenmiş, 5 kez de milletvekili olarak Meclis’te yerini almıştı. Alparslan Türkeş, 1991 genel seçimlerinde Yozgat’tan milletvekili seçilmişti ve 4 Nisan 1997’de 80 yaşında iken hayata gözlerini kapatmıştı

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık