Ana Sayfa Güncel Yozgat’tan idam sesleri yükseliyor!

Yozgat’tan idam sesleri yükseliyor!

Yozgat Diyanet-Sen Şubesi üyeleri Kayseri’de Mimar Sinan Parkı önünde düzenlenen terör saldırısı sonrasında Şehit edilen polislere manevi görevlerini yerine getirdi.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2016 Perşembe 20:37
Yozgat’tan idam sesleri yükseliyor!

 Polislerin şehit edildiği bölgeye çiçek koyan, ardından dualar eden Diyanet-Sen üyeleri, idam yasasının geri getirilmesi için başlatılan imza kampanyasına da ‘evet’ diyerek katkı verdi.

Sivil toplum kuruluşları (STK) ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Şubesi tarafından idam yasasının geri getirilmesi için başlatılan imza kampanyasına Yozgat Diyanet Sen üyeleri de destek verdi.

ŞEHİTLERE VEFA

Diyanet-Sen Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker ve dernek üyeleri öncelikle gerçekleştirilen terör saldırısı sonrasında polislerin hayatini kaybettiği yere çiçek bırakarak, Kuran-ı Kerim okudu. Yapılan duanın ardından başlatılan imza kampanyasına imza atarak destek veren Sendika üyeleri adına bir açıklama yapan Şube Başkanı Hamza Berker,  “Bölücü terör örgütü gemiyi azıya almış,

bölgede hakimiyet ve eylem üstünlüğünü temin etmek için her yola başvurmakta, psikolojik avantaj oluşturmak adına her caniliği yapmakta. Ülkemiz son yıllarda büyük bir değişim, dönüşüm ve yıkım projesinin tartışma ve uygulama alanı yapılmış, milletimiz küresel emperyalizmin hedef tahtası haline getirilmiş milli varlığımızın, bölünmez bütünlüğümüzün dinamitlenmesine yönelik hain planlar bir bir uygulamaya sokulmuştur” şeklinde konuştu. TÜRKİYE BÜTÜNDÜR BÖLÜNEMEZ Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne yönelik saldırıları şiddetle kınadıklarını dile getiren Ber

ker, “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Bölücü terör örgütü; Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmek ve parçalamak isteyen küresel şer odaklarının Türkiye’deki taşeronudur.  Milli birlik ve beraberliğimiz bozarak kardeşi kardeşe düşürmeye ve ülkemiz içinde bir kısım insanımız ayırmaya, hiç kimsenin gücü yetemeyecektir. Bölünme planı yapanlar, dün olduğu gibi bugün de hüsrana uğrayacaklardır. Tüm halkımızı hangi siyasi görüşte olursa olsun, milli konularda daha duyarlı davranarak milli birliğimizi bozacak her türlü girişime karşı çok dikkatli ve tek yumruk olmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat Valisi Ziya Polat’tan önemli çağrı! Lütfen arayın

Yozgat Valisi Ziya Polat’tan önemli çağrı! Lütfen arayın

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık