Ana Sayfa Güncel Yozgat’tan Halep’e 75 tonluk yardım

Yozgat’tan Halep’e 75 tonluk yardım

Memur-Sen Yozgat İl Temsilciliği, İHH ve İnfak Derneği öncülüğünde Yozgat’ta faaliyet gösteren 35 sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle toplanan 3 tıra doldurulan 75 ton un, Halep’e gönderilmek üzere Yozgat’tan uğurlandı.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2016 Cuma 17:11
Yozgat’tan Halep’e 75 tonluk yardım

Uğurlama töreninde konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi Kenan Şerefli, “bir hafta önce il genelinde başlattığımız yardım kampanyasını başarıyla sonuçlandırdık” dedi.

“Halep’e Yol Açın, Halep’i açlıktan, insanlığı utançtan kurtar” yardım kampanyası adı altında Yozgat genelinde toplanan 3 tır dolusu 75 ton un, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenin ardından dualar eşliğinde yola çıktı.

Sivil Toplum Kuruluşları adına açıklamalarda bulunan Memur-Sen İl Temsilcisi Kenan Şerefli, “İhtiyaç olduğunu düşündüğümüz temel gıda maddesi 3 tır dolusu unu İHH ve İnfak Derneğimizin aracılığıyla Halep’teki kardeşlerimize ulaştıracağız” diye konuştu. Şerefli, “Konfederasyonumuz Memur-Sen’in başlattığı “Halep’i açlıktan, insanlığı utançtan kurtar.” ‘Halep’e Yol Açın’ kampanyası çerçevesinde Yozgat Memur-Sen İl temsilciliği olarak masum, mazlum kardeşlerimize yardım etmek amacıyla il genelinde İHH Yozgat Şubesi ve Yozgat İnfak Derneği aracılığı ile başlattığımız yardım kampanyasını başarıyla sonuçlandırdık” dedi.

GÖZLER ÖNÜNDE KATLİAM YAPILIYOR

 Rusya, İran ve Suriye rejiminin Halep’te Dünya Kamuoyunun gözleri önünde bir katliam gerçekleştirdiğini belirten Şerefli, şöyle devam etti: “İnsanlık, Halep’te tarihin en acı imtihanını vermektedir. Halep’te suçsuz çocuklar, masum insanlar göz göre göre vahşice katledilmiş, insanlık suçu işlenmiştir ve işlenmeye de devam edilmektedir. Yaşanan bu büyük acıya sessiz kalamayız, bu bizim acımızdır. Orada katledilen çocuklar bizim çocuklarımız, insanlar bizim kardeşlerimizdir. Onlara bu zulmü reva görenleri, şiddetle nefretle kınıyoruz. Halep’te insanlık ve insani bütün değerler hiçe sayılıp, çocukların çığlıkları dünyayı sararken, bu katliama sessiz kalanlara sesleniyoruz. Halep’teki bu ateş sizi de saracaktır.” Açıklamaların ardından  75 ton unu taşıyan 3 TIR, Cumhuriyet Meydanı’ndan Halep’e ulaştırılmak için yola çıktı.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat bu haberi konuşuyor! Sahip çıkılmasa cenazesini yakacaklardı

Yozgat bu haberi konuşuyor! Sahip çıkılmasa cenazesini yakacaklardı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık