Ana Sayfa Spor Yozgat'ta Yarış Kızışıyor! Kim Birinci Olacak?

Yozgat'ta Yarış Kızışıyor! Kim Birinci Olacak?

14 takımın katılımı ile organize edilen Yeni Çeltek Birinci Amatör Küme’de şampiyonluk yarışı son haftalara girilirken iyiden iyiye kızışmaya başladı.

Giriş Tarihi: 4 Mart 2015 Çarşamba 10:45
Yozgat'ta Yarış Kızışıyor! Kim Birinci Olacak?

Yozgat Birinci Amatör Küme’de şampiyon olabilmek için 4 takım amansız bir yarış içerisine girdi. Geçtiğimiz haftayı galibiyetlerle kapatan Yozgat Gençlerbirliği ile Sarıkaya Belediyespor’un da umutlandığı, İl Özel İdaresispor’un ağır bir darbe aldığı ligde en avantajlı takım olarak gözüken Şefaatli Belediyespor, iki kritik maçını kayıpsız geçerse o zaman mutlu sona ulaşmayı başaracak.

14 takımın katılımı ile organize edilen Yeni Çeltek Birinci Amatör Küme’de şampiyonluk yarışı son haftalara girilirken iyiden iyiye kızışmaya başladı.

ŞEFAATLİ AVANTAJLI

Lige çok iyi başlayan ve zaman zaman beklenilmeyen sonuçlar alsa da zirvedeki yerini koruyan Şefaatli Belediyespor, SHÇEKspor karşısında aldığı beraberlikle rakiplerinin yeniden umutlanmasına zemin hazırladı. Haftaya en yakın rakibinin 5 puan önünde başlayan ve kazanması halinde aradaki farkı 7’ye kadar çıkarma fırsatı bulan Şefaatli Belediyespor, ligde hiçbir iddiası bulunmayan SHÇEKspor karşısında konsantrasyon kaybının faturasını ağır ödedi. Puanını 50’ye çıkartan Şefaatli Belediyespor rakipleri Sarıkaya Belediyespor ve Yozgat Gençlerbirliğispor’un kazanması ile birlikte yeniden korkulu rüya görmeye başladı.

SARIKAYA ZİRVEYİ KARIŞTIRDI

Son üç haftaya kadar zirve yarışından koptu denilen Sarıkaya Belediyespor üst üste aldığı iki kritik galibiyetle yeniden şampiyonluk yarışının içine dahil olmayı başardı. Önce Şefaatli Belediyespor’u ardından da İl Özel İdaresispor’u mağlup eden Sarıkaya Belediyespor böylece liderle arasındaki puan farkını da 4’e indirmeyi başardı. Yozgat Gençlerbirliğispor da iki hafta önce Boğazlıyan Şekerspor karşısında aldığı yenilgiyle uzaklaştığı zirve yarışına bu hafta Sarayspor’u yenip, rakiplerinin puan kaybetmesi ile birlikte yeniden dahil olmayı bildi. Son 6 haftası kalan ligde lider Şefaatli Belediyespor ve İl Özel İdaresispor ile oldukça kritik maçlar oynayacak olan Gençlerbirliği eğer bu maçları kazanabilirse sezonunda sonunda mutlu sona ulaşabilecek. Rakiplerine göre kritik maçları geride bırakan Sarıkaya Belediyespor final maçlarında rakipleri puan kaybeder, oynayacağı karşılaşmaları kazanırsa iki yıl aradan sonra yeniden şampiyonluk ipini göğüsleme fırsatı bulabilecek. 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık