Ana Sayfa Güncel Yozgat’ta veliler isyan etti!

Yozgat’ta veliler isyan etti!

 Meteoroloji tarafından günlerdir yoğun yağış uyarısı yapılmasına, taşımalı eğitim için okullar tatil edilmesine rağmen Yozgat’ta etkili yağışa rağmen bu kararın ancak öğrencilerin birçoğu okula gittikten sonra alınmasına veliler büyük tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2016 Perşembe 15:27
Yozgat’ta veliler isyan etti!

 Küçücük çocukları okula gönderdikten sonra okulların tatil edilmesine anlam veremediklerini belirten veliler, “Yöneticiler bir tatil kararını bile alamıyorsa makamları işgal etmesinler” diye tepki gösterdi.

Yozgat’ta karar mekanizmasının yıllardır geç çalışması ve yöneticilik makamında oturanların sorumluluk almaktan kaçmasının çilesini veliler, servis şoförleri ve öğrenciler çekti.

 VELİLER BÜYÜK TEPKİ GÖSTERDİ

 Yozgat’ta sabah yoğun kar yağışı ve tipi altında okula gitmek zorunda kalan öğrencilere okulların öğleden sonra tatil edildiği saat 07.50’de duyuruldu. Okuldan çıkan öğrenciler ise yine tipiye yakalandı. Yolda yürümekte güçlük çeken öğrenciler, sabah okula çok zor geldiklerini belirterek, “Okula geldikten sonra okulların tatil edildiğini öğrendik. Yetkililer sabah uyanamadı herhalde” dedi.

YETKİLİLER DALGA MI GEÇİYOR?

 Servis şoförleri de kararın geç alınmasının kendilerini oldukça zorda bıraktığı iddiasında bulundular. Çocukları okula yetiştirmek için sabahın erken saatlerinde kalktıklarını ancak araçların uzun bir süre çalışmadığını, birçok aracın kayarak kaza yaptığına dikkat çeken servis şoförleri, bu konularda biraz daha hassas olunmasını ve bu konuda çok daha ayrıntılı düşünerek karar verilmesini istediler. Birçok öğrenci servisi öğrencileri almakta zorlanırken, öğrenciler ve veliler okulların tatil edilmemesine tepki gösterdi. Havanın çok soğuk ve yolda yürünmeyecek kadar tipi ve buzlanma meydana geldiğini belirten öğrenci velileri, “Okullar bugün tatil olmayacak da ne zaman tatil olacak” dedi. Öğrenci servis şoförleri ise yollardaki buzlanmalardan dolayı güçlükle hareket ettiklerini belirterek, “Birçok yere giremedik ve öğrencileri alamadık. Çok zorlandık. Okulların tatil edilme kararı gece alınmalıydı” diye konuştu.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 17 Ocak 2021 Yozgat hava durumu nasıl? 5 günlük Yozgat hava durumu

17 Ocak 2021 Yozgat hava durumu nasıl? 5 günlük Yozgat hava durumu

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık