Ana Sayfa Güncel Yozgat’ta vatandaşı çıldırtan kuyruk!

Yozgat’ta vatandaşı çıldırtan kuyruk!

Kurumda sistem değişikliği sebebiyle fatura tahsilatı yapılamaması Yozgat'ta vatandaşlara saç baş yoldurdu.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2016 Salı 18:26
Yozgat’ta vatandaşı çıldırtan kuyruk!

Fatura borçlarını kapatmak için ödeme noktalarına gelen, ancak tahsilat yapılamadığını öğrenen vatandaşlar, son ödeme tarihinin geçmiş olmasından hareketle mağduriyet yaşayacakları endişesine kapılarak, bulundukları yeri terketmemekte kararlılık sergiledi.

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş’nin sistem değişikliği nedeniyle faturasının son ödeme tarihi gelen vatandaşlar ödeme noktasında uzun kuyruklar oluşturdu.

Kapıların açılmadığını ve işlemlerinin yapılmadığını iddia eden vatandaşlar, özellikle günü geçmiş faturalarda faiz işleminin ve enerji kesiminin yapılıp yapılmayacağı konusunda endişe taşıyor.

Sıkıntının bir an önce giderilmesini isteyen vatandaşlar, “boşu boşuna bekliyoruz. Ödeme yapamıyoruz. Bankaya gidiyoruz orası da ÇEDAŞ’a gitmemiz gerektiğini söylüyor. Biz de arada kaldık yapacağız bilmiyoruz” diye yakındı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan ÇEDAŞ Yozgat il Müdürü Muzaffer Ayan şunları söyledi: “Sistemlerde yeni programa geçildiğinden dolayı sistemler ağır çalışmakta. Yozgat halkımızdan biraz sabır bekliyoruz. Bir süredir bu sıkıntımız devam ediyor. İnşallah yarın açacağız diye bekliyoruz. Vatandaşlarımız mağdur olmayacak. Herhangi bir enerji kesimi yapılmayacak. Son ödeme günleri uzatılacak. Dolayısıyla vatandaşımız fatura anlamında bir sıkıntı yaşamaya cak. Faturasının sön ödeme tarihi gelen vatandaşlarımız merak etmesin son ödeme tarihi bu gün olanı yarına uzatacağız ve herhangi bir gecikme olmayacak ve enerji kesintisi yaşanmayacak. Yarın itibariyle sistem hizmete girecek ve son ödemesi gecikmiş olan vatandaşlarınki öncelikli alınarak sıkıntı giderilecek. Vatandaşımız kesinlikle mağdur edilmeyecek.” Uzun süren bekleyişin ardından vatandaşların bir kısmı özel ödeme noktasına geçerek ödemelerini geçte olsa buradan yapmaya çalıştı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık