Ana Sayfa Ekonomi Yozgat'ta ticari taksiler yenileniyor

Yozgat'ta ticari taksiler yenileniyor

Ticari araçlara tanınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) muafiyeti ile birlikte Yozgat’ta birçok taksici esnafı sıfır kilometre lüks otomobil aldı.Bunlardan birisi de İlker Özdemir.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2017 Çarşamba 21:32
Yozgat'ta ticari taksiler yenileniyor

Yılmaz Taksi Durağı’nda lüks otomobiliyle taksicilik yapan Özdemir, “30 bin TL’yi baba oğluna vermez. Böyle bir imkan tanıdığı için Hükümetimize teşekkür ediyorum” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Hükümetin ticari araçların yenilenmesinde vergi teşvikine ilişkin getirdiği ÖTV muafiyeti, 13 Ekim’den itibaren uygulamaya konuldu. Uygulamanın başlamasının ardından taksi duraklarında lüks araçlar boy göstermeye başladı. Birçok insanın hayalini süsleyen lüks marka araçları ‘T’ plaka takarak ticari yapan taksici esnafı uygulamadan oldukça memnun.

HÜKÜMETE TEŞEKKÜR

Yapılan ÖTV indiriminden dolayı Hükümete teşekkür eden taksici İlker Özdemir, “Bu arabadan benim 30 bin lira kârım var. 30 bin lirayı baba oğluna vermez ama Hükümet bize verdi. 30 bin lira bana verdi, bir başka arkadaşa 55 bin lira verdi; yani esnafa dağıttı. Allah bin kere razı olsun. Bu imkanları bize tanıdılar, işleri güçleri rast gelsin. Daha da güzel olacak. Kimileri ‘lüks otomobili niye taksi yaptınız’ diye soruyor. Bu araçlar bize de layık, halkımıza da layık. Millet Mercedes’lerle taksicilik yapıyordu. Biz burada kötü Şahin’lerle taksicilik yapıyorduk. Biz de şimdi onların seviyesine ulaştık” diye konuştu.

“MÜŞTERİLERİM İNANMIYOR”

 20 yıllık taksici İlker Özdemir, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şu an ikinci el fiyatına sıfır araç alıyoruz. Şu aracın sıfır fiyatı 100-110 bin lira gibi bir fiyat. Bir anlamda bu otomobilin ikinci elini almış gibi olduk. Tabii bir de Yozgat insanına daha iyi, daha kaliteli hizmet verebilmek için böyle bir maceraya atıldık. Devletimize Hükümetimize  bu güzel bir indirim için teşekkür ediyorum.”

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şefaatli’ye fabrika müjdesi! İmzalar atıldı

Şefaatli’ye fabrika müjdesi! İmzalar atıldı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık