Ana Sayfa Spor Yozgat’ta spor camiası yasta!

Yozgat’ta spor camiası yasta!

Uzun zamandır kanserle mücadele eden başarılı boks antrenörü Kemal Akdağ hayatını kaybetti.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2016 Perşembe 20:41
Yozgat’ta spor camiası yasta!

Yıllardır Boğazlıyan’da boks antrenörlüğü yapan Boğazlıyan’a ve Türk Boksuna nice başarılı genç boksörler yetiştirerek adını sıkça duyuran boks antrenörü Kemal Akdağ kansere yenik düştü.

Yozgat’ta boks denince akla gelen ilk isim olan Kemal Akdağ kanser hastalığının pençesinden kurtulamadı. Nagehan Bayer, Meryem Karasu, Mehmet Ateş gibi genç Boğazlıyan’lı boksörleri tarlalarda zor şartlar altında yetiştirerek çıkaran, Yozgat ve Boğazlıyan’a Boks anlamında nice başarılı dönemlerle madalyalar getittiren başarılı boks antrenörü Kemal Akdağ dün kanser tedavisi gördüğü Ankara’da fenalaşması sonucu hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşam mücadelesini kaybetti.

BİRÇOK ÖNEMLİ SPORCU YETİŞTİRDİ

 Başarılı Antrenör Kemal Akdağ, yetiştirdiği ve Türk Milli Boksuna kazandırdığı ve geçtiğimiz yıl kanser mücadelesini kaybederek yaşamını yitiren Milli Boksör Nagihan Bayer’in ölümüne çok üzülmüştü.

Milli Boksör Nagihan Bayer’in cenazesinde  açıklamalarda bulunan antrenör Kemal Akdağ, he başarılı öğrencisini hem de bi evladını kaybettiği için çok üzgün olduğunu, Türkiye Boks camiasının önemli bir sporcusunu yitirdiğini” dile getirmişti.

BOKS ÖKSÜZ KALDI

Antrenör Kemal Akdağ sağlık problemi yüzünden görev yaptığı Boğazlıyan Şekerspor Boks Antrenörlüğü görevini bırakmıştı. Son dönemlerde kanser tedavisi için görev yaptığı Boğazlıyan Şekerspor Boks Antrenörlüğünü  bırakmak zorunda kalan antrenör Kemal Akdağ, minik öğrencilerine veda edip Ankara’ya ailesinin yanına tedaviye giderken gözyaşlarına hakim olamamıştı. Kanser tedavisi gördüğü Ankara’da yaşam mücadelesini kaybeden Kamel Akdağ’ın ölüm haberi hem Boğazlıyan İlçesinde ki  hem de Boks camiasındaki sevenlerini adeta yasa boğdu. Hocaları tarafından türk boksuna kazandırılan Meryem Karasu ve Mehmet Ateş’in yanı sıra son vedalaştığı minik boksör öğrencileri hocalarının ölüm haberlerini alarak büyük üzüntüye kapılırken hocaları için gözyaşlarına boğuldular.

 BUGÜN TOPRAĞA VERİLECEK

Antrenör Kemal Akdağ’ın vefat haberi aynı zamanda Boks camiasını da derin bir üzüntüye sevk etti. Tecrübeli Boks Antrenörü Kemal Akdağ’ın cenazesi Ankara’da kılınacak cenaze namazından sonra aile kabristanlığına defnedilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık